USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

El-Nusra Komutanı Ankara’yla olan ılişkisini ağzından kaçırdı

Abdusselam Abdurrezzak, Türkiye bağını ağzından kaçırdığı twiti hemen sildi.Rus Büyükelçi Andey Karlov’un katili Mevlüt Altıntaş’ın da bağlı olduğu Nusra Cephesi öncülüğündeki cihatçı çatı örgütünün komutanı, Twitter hesabından TSK’nin İdlip’te Nusra’yla çatışmayacağını, “barışçıl bir şekilde” anlaşacağını yazdı. Ancak kısa süre sonra bu paylaşımını sildi. Şam’ın Fethi Cephesi (eski adıyla Nusra Cephesi) öncülüğünde kurulan Heyet-i Tahrir’uş Şam […]

El-Nusra Komutanı Ankara’yla olan ılişkisini ağzından kaçırdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Abdusselam Abdurrezzak, Türkiye bağını ağzından kaçırdığı twiti hemen sildi.Rus Büyükelçi Andey Karlov’un katili Mevlüt Altıntaş’ın da bağlı olduğu Nusra Cephesi öncülüğündeki cihatçı çatı örgütünün komutanı, Twitter hesabından TSK’nin İdlip’te Nusra’yla çatışmayacağını, “barışçıl bir şekilde” anlaşacağını yazdı. Ancak kısa süre sonra bu paylaşımını sildi.

Şam’ın Fethi Cephesi (eski adıyla Nusra Cephesi) öncülüğünde kurulan Heyet-i Tahrir’uş Şam adlı cihatçı çatı örgütünün komutanlarından Abdusselam Abdurrezzak, Türk ordusunun İdlip’te Nusra ile çatışmayacağını, hatta anlaşacağını yazdı.

Abdurrezzak, dün (6 Mayıs) kişisel Twitter hesabından (@abdulslamabdul7) şöyle yazdı:

Türk ordusu, Rusya ve İran’la yaptığı anlaşmada adı anılan Nusra Cephesi ile çatışmayacak. Bunu yerine Heyet-i Tahrir’uş Şam ile barışçıl bir şekilde anlaşıp İdlip’in güvenliğini sağlamaya çalışacak.

Ancak Abdurrezzak, kısa süre sonra bu paylaşımını sildi.

Abdusselam Abdurrezzak, Heyet-i Tahrir’uş Şam’ın bileşenlerinden Nureddin Zengi Hareketi’nin sözcüsüydü.

Son günlerde TSK’nin İdlip’e gireceği iddialarının artması üzerine dün (6 Mayıs) Hatay Valiliği’nden yalanlama gelmişti.