USD
3,8463
EURO
4,5164
ALTIN
153,6876

Enes Kanter CBS’ye konuştu: Endonezya Gizli Servisi beni kaçıracaktı!

Romanya’da havalimanında pasaportuna el konulan NBA oyuncusu Enes Kanter, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kanter, sorunun Endonezya’da başladığını ve Endonezya Gizli Servisi peşine takılınca Endonezya’dan kaçmak zorunda kaldığını açıkladı. Dünyaca ünlü basketbolcu Enes Kanter‘in pasaportuna Romanya Havalimanı’nda el konulmuştu. Pasaportunun Türkiye tarafından iptal edildiğini ve bu yüzden alıkonulduğunu açıklayan Kanter, Twitter hesabından bir video paylaşarak yaşadığı […]

Enes Kanter CBS’ye konuştu: Endonezya Gizli Servisi beni kaçıracaktı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Romanya’da havalimanında pasaportuna el konulan NBA oyuncusu Enes Kanter, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kanter, sorunun Endonezya’da başladığını ve Endonezya Gizli Servisi peşine takılınca Endonezya’dan kaçmak zorunda kaldığını açıkladı.

Dünyaca ünlü basketbolcu Enes Kanter‘in pasaportuna Romanya Havalimanı’nda el konulmuştu. Pasaportunun Türkiye tarafından iptal edildiğini ve bu yüzden alıkonulduğunu açıklayan Kanter, Twitter hesabından bir video paylaşarak yaşadığı olayı duyurmuştu.

Enes Kanter, ABD’nin önde gelen televizyon kanallarından CBS’de bir programa katılarak başından geçenleri anlattı.

Programda sunucu ile Kanter arasında geçen diyalog şöyle:

Sunucu: Hikâyenden çok etkilendim. Pasaportun olmadan nasıl ABD’ye geri gelebildin?

Kanter: Öncelikle ABD Güvenlik Teşkilatı’na teşekkür etmek istiyorum, Oklahama City Thunder’a (oyuncusu olduğu takım), NBA’e, NBPA’e (ABD Basketbol Federasyonu), çünkü hepsi bir takım gibi çalıştı adeta. Gerçekten çılgın bir andı.

Sunucu: Sen Romanya’da olduğunu söyledin ama problem daha önce başladı galiba?

Kanter: Asıl problem Endonezya’da başladı. Gece 2, 2 buçuk civarı uyuyordum, menajerim kapımı çaldı ve şöyle dedi:

Endonezya gizli servisi seni arıyor. Çünkü Türk hükümeti onlara benim tehlikeli biri olduğumu söylemiş. Ne yapacağımızı bilemedik, bir şekilde ülkeden kaçmak zorunda kaldık. Önce Singapur’a gittik, sonra da Romanya’ya.

“ERDOĞAN’IN PERDE ARKASINDA NELER YAPTIĞINI SİZ DÜŞÜNÜN”

Öte yandan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kanter, “Erdoğan dünyanın gözü önünde korumalarına göstericileri dövme emri verdi. Bunu Washington’da herkesin gözü önünde yaptı. Perde arkasında neler yaptığını siz düşünün” diye konuştu.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM