USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Güney Afrika’dan Erdoğan’a: Güney Afrika av alanı değildir

​Güney Afrika’da bir gazete “Güney Afrika av alanı değildir” başlığıyla bir yazı yayınladı. Erdoğan’a burası senin av alanın olamaz dedi. Yurtiçinde hapse attığı Hizmet Hareketi gönüllülerini yurt dışında da takip ettiren, fişleten, bazı ülkelerde yakalatıp iade edilmelerini sağlayan Erdoğan’a Afrika’dan “iade yanıtı” geldi. Haklarında hiçbir suç unsuru bulunmamasına, yıllardır yurt dışında yaşamalarına rağmen darbe iftirası […]

Güney Afrika’dan Erdoğan’a: Güney Afrika av alanı değildir
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

​Güney Afrika’da bir gazete “Güney Afrika av alanı değildir” başlığıyla bir yazı yayınladı. Erdoğan’a burası senin av alanın olamaz dedi.

Yurtiçinde hapse attığı Hizmet Hareketi gönüllülerini yurt dışında da takip ettiren, fişleten, bazı ülkelerde yakalatıp iade edilmelerini sağlayan Erdoğan’a Afrika’dan “iade yanıtı” geldi.

Haklarında hiçbir suç unsuru bulunmamasına, yıllardır yurt dışında yaşamalarına rağmen darbe iftirası atılarak Kitlesel Kırım’a uğratılan Türk vatandaşları, Erdoğan’ın rüşvet elinin uzandığı Malezya gibi ülkelerden Türkiye’ye kaçırılarak işkence ve zulmün kucağına atılmıştı.

Erdoğan’ın baskı yaptığı ülkelerden biri olan Güney Afrika ise Erdoğan’a net bir cevap verdi. Güney Afrika’da yayın yapan Pretoria News “Güney Afrika av alanı değildir” başlığıyla bir yazı yayınladı ve Erdoğan’a “Burası senin av alanın olamaz, Gülen Hareketi mensuplarını buradan zorla çıkaramazsın” mesajı gönderdi.