USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Hayır çıkan köylere ceza

17 köyün tarım desteklemeleri “evet” karşılığı bloke edilmişti, bir adım ötesi yaşandı. Referandumda “Hayır” oylarının yüksek çıktığı Ağrı’nın Tutak ilçesine bağlı Erdal ve Dibelek köy muhtarları görevden alındı. 16 Nisan referandumunun ardından “Hayır”ın yüksek çıktığı Ağrı’nın Tutak ilçesine bağlı Dibelek (Qoran) ve Erdal (Xewe) köylerinin muhtarları görevden alındı. Erdal köyü muhtarı Servet Demirel ve Dibelek […]

Hayır çıkan köylere ceza
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

17 köyün tarım desteklemeleri “evet” karşılığı bloke edilmişti, bir adım ötesi yaşandı.

Referandumda “Hayır” oylarının yüksek çıktığı Ağrı’nın Tutak ilçesine bağlı Erdal ve Dibelek köy muhtarları görevden alındı.

16 Nisan referandumunun ardından “Hayır”ın yüksek çıktığı Ağrı’nın Tutak ilçesine bağlı Dibelek (Qoran) ve Erdal (Xewe) köylerinin muhtarları görevden alındı. Erdal köyü muhtarı Servet Demirel ve Dibelek köyü muhtarı Cemil Durak’a İçişleri Bakanlığı tarafından Anayasa’nın 127 maddesinin 4. Fıkrası (görevleri ile ilgili bir suç sebebi ile hakkında soruşturma veya kovuşturma açılması) uyarınca görevlerinden uzaklaştırıldıkları tebliğ edildi.

Öte yandan referandum öncesi Tutak’a bağlı 17 köyün tarım destekleme hak edişleri Kaymakam Erkan İsa Erat tarafından “Evet” karşılığında bloke edilmişti.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM