USD
3,8339
EURO
4,5237
ALTIN
155,2527

Ortadoğu uzmanı  Henri Berkey hakkında yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 15 Temmuz darbe girişiminin uluslararası ayağı olduğu iddiasıyla eski CIA ve Ortadoğu uzmanı Henri Barkey’e yakalama kararı çıkartıldığı ortaya çıktı. AKP’ye yakın Star gazetesinden Kemal Gümüş’ün haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü soruşturmada, 15-16 Temmuz 2016 tarihinde Büyükada Splendid Otel’de yapılan toplantıda Henri […]

Ortadoğu uzmanı  Henri Berkey hakkında yakalama kararı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 15 Temmuz darbe girişiminin uluslararası ayağı olduğu iddiasıyla eski CIA ve Ortadoğu uzmanı Henri Barkey’e yakalama kararı çıkartıldığı ortaya çıktı.

AKP’ye yakın Star gazetesinden Kemal Gümüş’ün haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü soruşturmada, 15-16 Temmuz 2016 tarihinde Büyükada Splendid Otel’de yapılan toplantıda Henri Jack Barkey’in darbeyi organize edip koordine ettiği ileri sürülüyor.

ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz ile Osman Kavala’nın da tutuklandığı soruşturma dosyasındaki bulgulara göre Henri Barkey’in şüphelilerle Türkiye ve yurt dışında bir araya geldiği ve toplantılar yaptığı iddia ediliyor.

Doktorasını Pensilvanya Üniversitesi’nde yapan Henri Barkey, Ortadoğu uzmanı ve ılımlı İslam teorisyeni eski bir CIA uzmanı. “Türkiye’nin Kürt Meselesi” isimli eserini, CIA’nın Ortadoğu şeflerinden Graham Fuller ile birlikte kaleme aldı.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM