USD
4,7204
EURO
5,4942
ALTIN
192,5069

PKK, iki MİT daire başkanının itiraf videolarını yayınladı

Yayınlanan video görüntülerinde Paris suikastları olarak bilinen ve 3 PKK yöneticisinin Paris’te öldürülmesiyle ilgili tetiği çeken Ömer Güney’in MİT’in talimatıyla hareket ettiği, PKK’nın kaçırdığı iki MİT daire başkanını ifadelerinde yer alıyor.

PKK, iki MİT daire başkanının itiraf videolarını yayınladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

PKK tarafından daha önce Irak Kürdistan bölgesinde kaçırılan iki MİT daire başkanına ait yeni video görüntüleri yayınlandı. Yayınlanan video görüntülerinde Paris suikastları olarak bilinen ve 3 PKK yöneticisinin Paris’te öldürülmesiyle ilgili tetiği çeken Ömer Güney’in MİT’in talimatıyla hareket ettiği, PKK’nın kaçırdığı iki MİT daire başkanını ifadelerinde yer alıyor.

PKK’nın Irak Kürdistan bölgesinde silahla kaçırarak rehin aldığı iki MİT yöneticisi kamera önünde konuşarak Paris’teki suikastların MİT emriyle yapıldığını anlattı.

Örgütün ajansı ANF’nin yayınladığı videolara göre MİT yöneticileri Aydın Günel ve Erhan Pekçetin Sakince Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in öldürüldüğü saldırının planının MİT’te yapıldığını iddia etti.

Haberde, MİT’çilerin Ömer Güney’in talimatı Ankara’da aldığını hatta Güney’e alınan uçak biletinin de MİT mensuplarına resmi görevlerde bilet temin eden seyahat acentasından alındığını ileri sürdüğü ifade edildi.

Yayınlanan videolarda; Aydın Günel’in MİT İnsan Kaynakları Daire Başkanı, Erhan Pekçetin’in ise MİT Yurt İçi Etnik Bölücü Faaliyetler Daire Başkanı olduğu bilgisinin yazıldığı görülüyor. Bu konu ile ilgili devletin resmi kurumlarından ve MİT’ten bir açıklama yapılmadı.

Youtube’a yüklenen iki MİT daire başkanına ait videolar için tıklayınız. 1

Youtube’a yüklenen iki MİT daire başkanına ait videolar için tıklayınız. 2

 

YORUMLAR


    0 YORUM