Ülker Grubu’na operasyon mu yapılacak?

334
Havuz medyası hedef gösterdi, Ülker'den açıklama geldi

Havuz Medyasının Gazetelerinden olan Sabah’ın Ekonomi Yazarı Dilek Güngör, Cemaat mensubu olan Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantısı olduğunu iddia ederek operasyon imasında bulundu.

Cemaatçi Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantısı olduğunu iddia ederek operasyon imasında bulunan Dilek Güngör, “Gizli ‘Kaynak’ kim?” başlıklı yazısına, Ülker Grubu’nun, Kaynak Holding ile ortak olduğunu iddia etti.  Kaynak Holding’e yapılan operasyonu ve Pensilvanya bağlantılarının olduğunu ileri süren Güngör, “Peki hâlâ açıklanmayan ‘şoke edici’ belgeler var mı? Duyduğum kadarıyla var. Hem de açıklandığında Türkiye’yi sarsacak cinsten…” ifadeleriyle yazısına devam etti.

Dilek Güngör “Meğer, Kaynak Holding’in bir şirketine Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri ortakmış. Hatta bu holding 17-25 Aralık sürecinden sonra da, ‘Kaynak’la ilişkilerini koparmamış. Öğrendiğime göre, Türkiye’de yediden yetmişe herkese hitap eden onlarca markası olan ve son dönemde yurtdışında büyüyen bu holding, İstanbul’daki bir vakıf üzerinden de örgüte destek sağlıyormuş.” ifadeleriyle isim vermeden Ülker Grubu’nun Kaynak Holding’le ortak olduğu iddiasında bulundu. Dilek Güngör yazısının sonunda anlattığı tüm bilgilerin Başsavcılığın dosyasında olduğunu öne sürerek operasyon imasında bulundu. Yazının son bölümü şöyle: “Velhasıl, yakında işin kokusu ortaya çıkar. Zira, anlattıklarıma ilişkin bütün belgeler soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı’nın dosyasına girmiş.’’

CEVAP VER