USD
4,8445
EURO
5,6683
ALTIN
193,8538

Fransız oyuncu Audrey Tautou Türkiye’de

Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılmak için Türkiyey gelen  dünyaca ünlü Fransız oyuncu Audrey Tautou, film festivalinden ve Antalya’dan çok etkilendiğini aktardı. Daha önce İstanbul’da bulunduğunu ifade eden Tautou, “Bir kez geldiğimde yerel lezzetler sunan bir restorana gittim. Beni tanımışlar, hesap almadılar. ‘İkramımız’ dediler. Çok etkilendim” diye konuştu. 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılan Tautou, Amelie filmiyle dünya çapında […]

Fransız oyuncu Audrey Tautou Türkiye’de
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılmak için Türkiyey gelen  dünyaca ünlü Fransız oyuncu Audrey Tautou, film festivalinden ve Antalya’dan çok etkilendiğini aktardı.

Daha önce İstanbul’da bulunduğunu ifade eden Tautou, “Bir kez geldiğimde yerel lezzetler sunan bir restorana gittim. Beni tanımışlar, hesap almadılar. ‘İkramımız’ dediler. Çok etkilendim” diye konuştu.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılan Tautou, Amelie filmiyle dünya çapında hayran kitlesine ulaştı. Audrey Tautou, kırmızı halı ve açılış gecesi öncesi EXPO 2016 Antalya’da bir basın toplantısı düzenledi. Festivalin uluslararası yarışma bölümünde ‘Sonsuzluk’ filmiyle yarışacak. Fransız yıldız ‘Sonsuzluk’ filminin çok özel bir film olduğunu dile getirdi.

“Nuri Bilge Ceylan ve Deniz Gamze Ergüven’i iyi tanıyorum”

“Türk sinemasını nasıl buluyorsunuz?” sorusuna Fransız yıldız Tautou, “Türk sineması çok yaratıcı ve etkin bir sinema. Bir de harika Türk oyuncular var. Nuri Bilge Ceylan ve Deniz Gamze Ergüven‘i iyi tanıyorum. Festivalden ve Antalya’dan çok etkilendim. Onur duydum. Böyle bir organizasyonun parçası olmak çok güzel. Bütün dünyadan farklı kültürler burada ve bu durumun sinemanın sayesinde olmasını bilmek çok değerli” dedi.

“Mülteciler konusuna duyarsız kalmak olanaksız”

Bir gazetecinin, “Festivalin konularından birisi darbe girişimi ve mülteci dramı. Ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Tautou, “Sizin de bahsettiğiniz nedenler yüzünden sinema, kültür ve sanatın insanları daha eğitimli kılması büyük önem taşıyor. Mülteciler konusuna gelince öyle bir dram ki duyarsız kalmak olanaksız. (Darbe konusu için) Bu konuda özellikle bir fikir beyan etmek istemiyorum. Çünkü ben bir oyuncuyum. Bunu analiz etmeye muktedir değilim. Fikrim bunu değiştirmez. Ben ancak tanık olabilirim. Benim tanıklığım bir farkındalık yaratmaya yarayabilir. Bir yurttaş olarak, Fransız kadını olarak doğrudan fikir beyan etmem doğru değil. İfade özgürlüğü açısından sinema çok yararlı olabilir” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM