USD
6,3701
EURO
7,4450
ALTIN
246,3214

Metro Holding’in Patronu Galip Öztürk’e Ceza 

Geçtiğimiz yıllarda en fazla kaza yapan firma olarak adından  sıkça bahsedilen Metro Turizm bu sefer de patronu Galip ÖZTÜRK ile gündemde. Örgüt  kurmak  ve yönetmek suçuyla 47 kişinin yargılandığı ve aralarında Metro Holding’in patronu Galip Öztürk’ün de bulunduğu  davada Yargıtay kararını açıkladı ve 7 yıl 11 aylık hapis cezasını onadı. Daha önce kapatılan İstanbul 23. […]

Metro Holding’in Patronu Galip Öztürk’e Ceza 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Geçtiğimiz yıllarda en fazla kaza yapan firma olarak adından  sıkça bahsedilen Metro Turizm bu sefer de patronu Galip ÖZTÜRK ile gündemde.

Örgüt  kurmak  ve yönetmek suçuyla 47 kişinin yargılandığı ve aralarında Metro Holding’in patronu Galip Öztürk’ün de bulunduğu  davada Yargıtay kararını açıkladı ve 7 yıl 11 aylık hapis cezasını onadı.

Daha önce kapatılan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamede 16 eylem ile suçlanan  Patron Galip Öztürk hakkında, toplam 11 yıl 3 ay hapis cezası vermişti. Bir yıl kadar tutuklu kalan  Öztürk  kararı temyize göndermişti.

Yargıtay kararına göre, Galip Öztürk’ün  aldığı 4 yıl  2 ay hapis cezası ise, ihale kanunun değişmesinden  dolayı bozuldu ama Öztürk  bu suçtan tekrar yargılanacak. Ayrıca Galip Öztürk Beykoz Belediye  görevlisi A.R.T.’ye rüşvet vermek suçundan  da yargılanacak.

 

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM