USD
4,8438
EURO
5,6790
ALTIN
193,8270

Yücel tutuklu kaldığı sürece Almanya Türkiye’ye silah satmayacak

Türk ve Alman Dışişleri Bakanları arasında bugün gerçekleşecek görüşme öncesinde önemli bir gelişme yaşandı. Haftalık Der Spiegel Dergisi’ne verdiği röportajda Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’de tutuklu bulunan Deniz Yücel ve diğer Alman vatandaşlarının durumu çözüme kavuşmadan silah ihracatına onay vermeyeceklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl içinde Almanya-Türkiye arasındaki ilişkilerin gerginleşmesine sebep olan olaylardan biri de Die […]

Yücel tutuklu kaldığı sürece Almanya Türkiye’ye silah satmayacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türk ve Alman Dışişleri Bakanları arasında bugün gerçekleşecek görüşme öncesinde önemli bir gelişme yaşandı. Haftalık Der Spiegel Dergisi’ne verdiği röportajda Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’de tutuklu bulunan Deniz Yücel ve diğer Alman vatandaşlarının durumu çözüme kavuşmadan silah ihracatına onay vermeyeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl içinde Almanya-Türkiye arasındaki ilişkilerin gerginleşmesine sebep olan olaylardan biri de Die Welt Gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in şubat ayında “kin ve düşmanlığı tahrik” ve “terör propagandası yapmak” suçlarından tutuklanmasıydı. Yücel’in ve siyasi nedenlerden gözaltına alınan Alman vatandaşlarının durumu karşısında tepkiler devam ediyor.

Gabriel ayrıca genel olarak Türkiye’deki gelişmelerin de Almanya için önem arz ettiğini belirtti. Türkiye’nin bu açıklamalara ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM