USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

Beynimizin tasarımcısı kim?

Beynimizdeki hafıza sistemimiz, en modern bilgisayarların kat kat üstünde ve kütüphaneler dolusu kitapları ihtiva edecek kadar enteresan bir yapıya sahiptir.

Beynimizin tasarımcısı kim?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Beynimizdeki hafıza sistemimiz, en modern bilgisayarların kat kat üstünde ve kütüphaneler dolusu kitapları ihtiva edecek kadar enteresan bir yapıya sahiptir. Böyle en küçük bir bilgisayar dahi, bir plan ve program isterken, insan beyni gibi alabildiğine komplike bir uzvun yapımcısı, programcısı olmadan işlemesine ihtimal verilebilir mi?

Avuç içi kadar bir noktada PTT’nin bütün fonksiyonlarını yerine getirebilecek içice bir mekanizmalar topluluğunun yerleştirilmesini, şuursuz sebepler ve tesadüf rüzgârlarıyla izah etmeye imkân var mıdır? Bütün bu esrarengiz işler olsa olsa bir Zat’ın işleri olabilir ki; O, her şeyi bir plan ve programa göre varlığa erdirir. Sonra da yine bir plan ve programla belli maksat ve hedeflere doğru sevk eder. O Zat, elbette ki Rabbimiz Allah’tan başkası değildir.

BİR AYET

“Onları gördüğünde kalıpları kıyafetleri senin hoşuna gider, onları beğenirsin. Konuştuklarında sözlerine kulak verirsin. Gerçekte ise onlar, âdeta duvara dayatılan, ruhsuz kütüklere benzerler. İçleri boş, ödlek olduklarından çıkan her sesten pirelenir, her yeni haberi kendi aleyhlerinde sanırlar.” (Münafikun, 63/4)

BİR HADİS

Peygamber Efendimiz bir hadislerinde şöyle buyuruyorlar: “Ben, haklı bile olsa münâkaşayı terk eden kimseye cennetin kenarında bir köşkü garanti ediyorum. Şaka bile olsa yalanı terk edene de cennetin ortasında bir köşkü, ahlakı güzel olana da cennetin en üstünde bir köşkü garanti ediyorum.” (Ebu Davud, Edeb 7)

M. Ali MISIRLI

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM