USD
6,2570
EURO
7,3115
ALTIN
242,5071

ABD’de oynamayı takıntı haline getiren basketbolcu, Atatürk Havalimanı’nda yaşıyor

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta basketbol oynayan 23 yaşındaki Mehmet Şanlı, Atatürk Havalimanı’ndan aylardır ayrılamıyor. Yakınları ve ailesi, ruhsal rahatsızlığı bulunan Mehmet Şanlı’nın ilaçlarını kullanmadığı ve ABD’de basketbol oynamayı takıntı haline getirdiğini söylüyor.

ABD’de oynamayı takıntı haline getiren basketbolcu, Atatürk Havalimanı’nda yaşıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havalimanında yaşıyor

Çocuk yaşta annesini kaybeden 23 yaşındaki Mehmet Şanlı, Fenerbahçe dahil çeşitli spor kulüplerinde basketbol oynadı. Mehmet Şanlı, geçen sezon Bursa’nın Nilüfer takımındayken rahatsızlığı ortaya çıkınca ilaç tedavisine başladı. Fakat iddiaya göre Şanlı, ilaçlarını düzenli kullanmadı. Şanlı, ABD’ye uçmak üzere Atatürk Havalimanı’na gitti.

Pasaport kontrol noktasından kaçak geçmeye çalışınca Mehmet Şanlı polis tarafından gözaltına alındı. Şanlı işlemlerinin ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Burada bir süre kalan  genç basketbolcuya Türkiye Basketbol Federasyonu’nun desteğiyle maaş bağlanarak ev verildi. Ancak ilaçlarını aksatan Şanlı, iki ay önce pasaportunu alarak yine Atatürk Havalimanı’na gitti. Atatürk Havalimanı’nı evi gibi kullanan Şanlı her gün ABD uçuşlarını takip ediyor.

Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kontuarlar bölgesinde yaşamaya başlayan Şanlı geceleri bankların üzerinde uyuyor. Şanlı’nın yemek ihtiyaçlarını ise havalimanı personeli karşılıyor.

İddia edilene göre Mehmet Şanlı havalimanı personeline “Ben ABD’ye gitmek istiyorum. San Francisco’da basketbol oynamak istiyorum. Beni ne olur oraya gönderin” diyormuş.

Geçen yıla kadar başarılı bir basketbol oyuncusuydu

2013 yılında üç sezon boyunca Fenerbahçe altyapısında oynayan 1995 doğumlu Mehmet Şanlı daha sonra sarı lacivertli takımla karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Sakarya’da düzenlenen ve Fenerbahçe‘nin 2. bitirdiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası‘nda 9.5 sayı-12.2 ribaund ortalamalarıyla dikkat çekti. Ayrılık sonrası Beşiktaş Integral Forex forması giyen Mehmet Şanlı daha sonra sırasıyla İBB, İTÜ, Final Gençlik, Muğla Ormanspor ve geçen sezon Bursa Nilüfer Belediyespor A takımı formalarını giymişti.

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM