USD
EURO
ALTIN

Bugün de adres Bursa! Yine öğrenci yurdunda öğrenciler hastanelik oldu

Akşam yemeği sonrası zehirlenme şüphesiyle Bursa’daki devlet yurdunda 112 öğrenci hastanelik oldu.

Bugün de adres Bursa! Yine öğrenci yurdunda öğrenciler hastanelik oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Uludağ Üniversitesi Görükle yerleşkesindeki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, dün akşam yemeğinden sonra rahatsızlandı.

Öğrencilerde mide bulantısı, kusma ve ateş gibi rahatsızlıklar başladı.

Öğrencilerde mide bulantısı, kusma ve ateş gibi rahatsızlıklar başladı. Yurda çağırılan ambulanslara bindirilen öğrenciler hastanelere götürüldü.

Önünde ambulans kuyrukları oluşan  Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve yurdundaki olay orada bulunan herkesi tedirginleştirdi.

Hastanedeki yoğunluğa sağlık görevlileri yetişemeyince mesaide olmayan doktorlar ve sağlıkçılar çağırıldı.

Zehirlenmeye tavuğun yol açtığı sanılıyor.

Fakültenin haricinde farklı hastanelere de öğrenciler sevk edildi. Zehirlenmeye tavuğun yol açtığı sanılıyor. Öğrenciler, bugün vize sınavları olduğunu belirterek okuldan erteleme istedi.

Her 10 öğrenciden biri zehirlenmiş!

Tıp fakültesi hastanesinde öğrencileri ziyaret eden KYK Bursa İl Müdürü Hüseyin Uysal gazetecilere şunları söyledi: “Emir Sultan KYK yurdumuzda akşam yemeğinden kaynaklı olduğunu düşündüğümüz bir zehirlenme olayı yaşandı. 1112 öğrencimizin olduğu yurtta 112 öğrencimiz rahatsızlanarak hastanelere gönderildi. Şu anda ayakta tedavisi yapılan öğrencilerimiz yurtlarına gönderiliyor. Çok şükür ki durumu ciddi olan öğrencimiz yok. Bu işin olmamasını temenni ediyorduk. Gerekli tedbirler alınacak. Akşam yemeğinden alınan numune gıda il müdürülüğüne teslim edildi. Kesin sonucu böylece göreceğiz. Sorumlu arkadaşlara gerekli işlem yapılacak.”

Bugüne dek farklı kentlerdeki devlet yurtlarından toplu zehirlenme haberleri gelmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM