Cape Town Bisiklet Turu 3 insanın hayatına mal oldu

Cape Town Bisiklet Turu 3 insanın hayatına mal oldu

13 Mart 2018 0 Yazar: turkeytoday

Güney Afrika’da düzenlenen ‘Cape Town Bisiklet Turu’ art arda felaketlere sahne oldu. Yarışlarda iki zincirleme kaza yaşandığı, iki bisikletçi ve bir polis memurunun hayatını kaybettiği bildirildi. Son gün çıkan fırtına ise yarışların iptal edilmesine sebep oldu.

Bu yıl 40. düzenlenen ‘Cape Town Bisiklet Turu’nda yarışmacıların başına gelmeyen kalmadı. Güney Afrika’da düzenlenen organizasyona yaşanan iki kaza, ikisi sporcu üç insanın hayatını kaybetmesi ve fırtına damga vurdu. Yarışlar, şiddetli rüzgar sebebiyle tamamlanamadı.

3 Mart’ta başlayan ‘Cape Town Bisiklet Turu’nun ayın 12’sinde tamamlanması bekleniyordu. Ama  son gün çıkan fırtına, sporcular zor anlar yaşatırken organizasyonun da iptal edilmesine sebep oldu. Bisikletlerin havalarda uçuştuğu, sporcuların ve yarışları izleyenlerin sağa sola kaçıştığı görüntüler, saatte 100 km’nin üzerine çıkan rüzgarın ne kadar büyük bir tehlike oluşturabileceğini gözler önüne serdi. Organizatörler, son gününe gelinen turun iptal edildiğini açıkladı.

Cape Town Bisiklet Turu’ndaki tek felaket, fırtına değildi. İki gün önce yaşanan bir zincirleme kaza seyircileri korkuttu. Kazada yaralanan bir sporcu, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yarışlarda bir sporcunun ise kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumduğu belirtildi. Adı pek ölümle anılmayan bir spor olan bisiklet yarışlarında yaşanan can kayıplarına son olarak bir polis memuru eklendi. Bisikletçilere yol gösteren polis memurunun ölümü hakkında soruşturma başlatıldı. Böylece ‘Cape Town Bisiklet Turu’ üç insanın hayatına mal oldu.