Özgürlüğüne Kavuştu Lakin İlk Sözleri Şunlar Oldu: “ Bu Mafya Saltanatı hak ettiği yere gidecek, işte biz o zaman sevineceğiz ”

Özgürlüğüne Kavuştu Lakin İlk Sözleri Şunlar Oldu: “ Bu Mafya Saltanatı hak ettiği yere gidecek, işte biz o zaman sevineceğiz ”

10 Mart 2018 0 Yazar: turkeytoday

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık ve Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yargılandıkları Cumhuriyet davasından tahliye edildi.

Özgürlüğüne kavuşan Ahmet Şık tahliye edildikten sonra mücadelesini sürdüreceğini beyan ederek “ Bu mafya saltanatı hak ettiği yere gidecek,ben size mafya saltanatının biteceğini garanti ediyorum,işte biz o zaman sevineceğiz” dedi.

Cumhuriyet Davası’nın 6. duruşmasında gazetemizin muhabiri Ahmet Şık ve Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu’nun tahliyesine karar verildi. Tahliye kararından sonra Ahmet Şık yaptığı ilk açıklamada davada tek tutuklu kalan Akın Atalay tahliye edilmedikçe sevinmeyeceğini bildirdi. Şık’ın konuşmasının devamı şöyle idi :

Bugün sevineceğimiz bir gün değil. Ben 6 yıl önce de bir Mart ayında bu cezaevinden çıkmıştım. O günden bu güne değişen tek şey faşizmin ortaklarının bir eksilmiş olması. Ama bu ülkede sevineceğimiz gün gelecek çünkü ben size mafya saltanatının biteceğini garanti ediyorum.
 

“Herkes şunu unutmasın, biz dışarıdaysak dayanışma sayesinde dışarıdayız”

Murat Sabuncu ise yaptığı ilk açıklamada şunları beyan etti : “Düşünce ve fikir özgürlüğü yüzünden cezaevinde sadece biz yoktuk. Hala gazeteciler, avukatlar, milletvekilleri, hak savunucuları cezaevinde. Biz dışarı çıktık diye Türkiye’nin problemleri düzelmedi. Bizim gazete olarak gazeteciler olarak görevimiz bu hak mücadelesinde daha evvel yaptığımız gibi korkusuzca bu işi yapmaya devam etmek. Herkes şunu unutmasın, biz dışarıdaysak dayanışma sayesinde dışarıdayız.”