USD
EURO
ALTIN

Son “Gülen” İyi Gülecek…

‌Siz bakmayın onların şimdilerde sırıtarak gülmelerine. Korkunun içlerindeki dehşetli manzarasının dışa riyakârca yansımasıdır bu.

Son “Gülen” İyi Gülecek…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Uhreviyata kapattıkları ruhlarını dünyaya açık nefisleriyle bastıran bu güruh, doyumsuz hayatlarını eğlenerek geçirmeyi yeğlediler.

Ülkemizi parsel parsel satıp günah kasalarını dolduranlar niye doymuyorlar diye düşünebilirsiniz. Doymazlar, doymayacaklar çünkü bu ve bunlar gibi düş emiciler, dillerindeki ifadelerin tesiri ruhlarındaki boşluğa esir olmuş zevatlardan ibaret.

Size tavsiyem(naçizane) fikir savaşı, duygu bunalımı yaşadığınız anlarda zalimlerin meylettiklerine şöyle bir bakın; para, mal, mülkten başka bir nameleri yok. Şu an elimizde olmayan bu aldatıcı sözüm ona kazançlar zaten bizim dünyamızın gayesinde bir saye kadar yer edinmemiştir. Yani, dünyamızdan bir şey eksilmedi, Allah aşkına söyleyin var mıydı ki yokluğu hissedilsin.

Siz bakmayın bu süreçte başımızın eğikliğine inanıyorum ki her arkadaşın bu hâleti şu anki durumu kendilerinden bilmelerindendir. Rahman’a karşı sergilenen ubudiyetin eksikliğini görmeden başka bir şey değildir bu. Zalim zulmüyle, alim ilmiyle anılacak.

Her gün, affınıza sığınarak demek istiyorum, dönekliğine şahit olunan bir liderin(!) arkasında da gidiyor olabilirdik. Bir kıvılcım günahıyla çıktığı bu haram çarkına her gün yapışanlar ona bir alev daha katıyor ve bunların ateş topu misali gayyaya yuvarlanması kaçınılmaz olacaktır.

Güzel günleri bekleyeceğiz zira beklemek bu davanın kaderinde var. Rab’bimizin yardımını beklemek, Sevgililer sevgilisini (Sav) beklemek, günahsız dillerden dua beklemek ve kışta gelip baharı beklemek ama sabırla beklemek. Sabrın kendisi zor meyvesi hoştur.

Hani bizlere “silahlı terör örgütü” diyorlar ya Efendimiz’in (Sav):”Sabır ve dua müminin ne güzel iki silahıdır.” sözünün enginliğiyle evet bizim iki silahımız var. “Sabır ve dua” hem bedenimizi hem de ruhumuzu korur ve koruyor. Silahı dua ve sabır olanın menzili Rahman’dır.

Bu imtihan günlerinde Hizmet’e, Hocaefendi’ye ve kardeşlerimize en galiz sözleri duyduk. Şükür ki bu sözlere sağır olup amellere adapte olmamız için Yüce Allah, Taha Suresi 130.ayettinde: “Şu halde onların söylediklerine karşı sabırlı ol, güneşin doğuşundan ve batışından önce Rabbini hamd ile tesbih et (yücelt). Gecenin bir bölümünde ve gündüzün uçlarında da tesbihte bulun ki hoşnut olabilesin.” Yol bu, güzergâh bu.

Fillerden yılmayacak, çimenleri yolmayacak en güzeli de hiç durmayacak baharı bekleyeceğiz. Etraf zifiri karanlık olsa da karanlığın bile zamanla içerisinde aydınlık vardır. Zulme sabır, zalime kahırdır. Göreceksiniz tarih tekerrür edecek… Son “Gülen” iyi gülecek…

Serkan KARAKOÇ

YORUMLAR


    0 YORUM