Yunanistan da tüm futbol maçları askıya alındı…

Yunanistan da tüm futbol maçları askıya alındı…

13 Mart 2018 0 Yazar: turkeytoday

Yunanistan da tüm maçlar askıya alındı… PAOK başkanı Ivan Savvidis’in, sahaya silahla girmesinin ardından Yunanistan’da tüm futbol maçları askıya alındı.

Ev sahibi PAOK oyuncularının hakeme itirazlarının yanı sıra Toumba Stadı’ndaki taraftarın yoğun tepkisinden hemen sonra sahada olaylar başladı. Hakem ekibi soyunma odasına giderken, yaklaşık iki saat sonra maçın güvenlik endişesiyle ertelendiği açıklandı.

Başkandan hakeme: “Bittin sen”

Yunan basınındaki haberlere göre, PAOK Başkanı Ivan Savvidis’in korumaları eşliğinde belindeki silahıyla sahaya girerek, maçın hakemi Yorgos Kominis’i “Bittin sen” şeklinde tehdit ettiği öne sürüldü.

Atina ekibi AEK’ten kınama…

Öte yandan, 52 puanlı PAOK’un önünde 54 puanla ligin zirvesindeki başkent Atina ekibi AEK, Savvidis’in tavırlarını kınadığını bildirdi.

Olaydan sonra iş adamının Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile yakın olduğuna yönelik fotoğraflar da sosyal medyada paylaşıldı.

Ligin 24’üncü haftasında ise yine Toumba Stadı’nda PAOK ve zirvenin bir diğer ortağı Olimpiakos arasındaki maç, konuk ekibin teknik direktörünün atılan yabancı maddeyle yaralanmasının dolayı başlamadan ertelenmişti.