USD
4,8349
EURO
5,6581
ALTIN
193,3819

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Putin’le telefonla görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ile Rusya arasında kaldı. Her iki tarafı da kaybetmek istemeyen Erdoğan Rusya Lideri Putin’i arayarak gerginliği yumuşatma uğraşında. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya lideri Putin ile telefonda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan, gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini vurguladı. İki lider Suriye’de çözüm için hem fikir olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Putin’le telefonla görüştü!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye rejimine yönelik olarak düzenledikleri harekat hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Erdoğan, Türkiye’nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret ettiği görüşmede, bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Suriye’de sahadaki gerginliğin azaltılması ve soruna siyasi çözüm bulunması için ortak çaba harcamayı sürdürme kararlılıklarını teyit eden iki lider, gerek ikili gerek bölgesel konularda yakın temasta olmaya devam etme konusunda mutabık kaldı.

Görüşmede iki lider, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesine ilişkin kararlılıklarını teyit etti.

İki liderin, Türkiye ve Rusya’nın başta Suriye olmak üzere bölgesel konularda da iş birliği yapmalarının önemini de vurguladı.

YORUMLAR


    0 YORUM