USD
4,8303
EURO
5,6549
ALTIN
193,3034

Katili Gördüm İhbar Ediyorum

Eskişehir Katliamında üniversite de dökülen kan sadece saldırganın değil pek çok kişinin eline bulaşmıştır.

Katili Gördüm İhbar Ediyorum
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Eskişehir Katliamında üniversite de dökülen kan sadece saldırganın değil pek çok kişinin eline bulaşmıştır.

Halka “Haydi FETÖcüleri ihbar edin” diye gaza getiren Erdoğan’ın ve saz arkadaşlarının eline bulaşmıştır bu kan. Katili gördüm ve ihbar ediyorum.

Normal bir hukuk devletinde suç, soruşturma, yargılama ve cezalandırma bellidir. Bu çiftlikte ise her şey bir kâhyanın dediğine bakıyor. Bu yüzden her kabahatten kâhyanın payına düşen var.

Eskişehir’de Eğitim Fakültesi’nin 45 akademisyeninden 25’ini “Bunlar FETÖ’cüdür” diyerek gammazlamış katil zanlısı.

Sonrasında AK savcılar, hakimler gammazlananları görünce “aman işin ucu bize de dokunur yoksa, şikayet varsa biraz yatıralım, ateş olmayan yerden duman çıkmaz” deyip çoğunu yatırmış.

Hocaların çoğu “FETÖ”‘den yatıp çıkmış. Sonra da haklarında iftira atanı şikayet etmişler. Ne YÖK, ne rektörlük kılını kıpırdatmamış. Volkan Bayar bakmış bu iş böyle olmayacak sonunda kendisi kendince “fetöcü” temizliğine (!) başlamış.

Bunları anlatan akademisyen ablamızın katil için “gerçek fetöcü odur” demesi de işin geldiği hazin hali gösterir. Hem birilerinin hayatlarının bu iftiralarla karartıldığını ilan edip hem de aynını yapmak bu çiftliğe has bir durumdur. Çiftliğimizin üniversitelerindeki akademisyen kalitesi de bu kadardır, zorlamayın.

Eskişehir Katliamı ile ilgili görsel sonucu

Erdoğan ve hükümeti, Soma’daki patlamadan, faili meçhul cinayetlere, darbe girişimlerinden, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesine kadar her melaneti yamayacakları bir günah keçisi buldu nasıl olsa. Dünyanın en sorunlu sorumsuz hükümeti…

Halkım da boş durur mu kimisi eşinden boşanmak için atar bu iftirayı, kimi gıcık olduğu amirlerini temizlemek için. Bir safkan AKP’li tanıdığa da aynı iftira yapılmış ve açığa alınmıştı da önceleri Erdoğan’a toz kondurtmazken sonrasında nasıl yedi ceddiyle birlikte andığını görünce nutkum tutuldu.

Evlilik teklifini reddedeni “fetöcü” diye ihbar eden bile oldu bu çiftlikte. Kimi gittiği hastaneyi beğenmeyince topunu “fetöcü” diye ihbar etti, kimi çalışmayan belediyeyi.

Oturup canını sıkan 139 kişiyi ihbar edecek kadar boş vakti olan bomboş adamların yaşadığı bir çiftliktir burası.

Mirastan daha fazla pay almak için ihbar edeni de var, miras paylaşımını beğenmeyip öz yeğenini gammazlayanı da…

Gammazlayanlar memnun, mazlumlar için ise bitmek bilmeyen bir çile. “Fetöcü” birine atıldığı zaman tövbe çıkmayacak bir leke gibi. Zift gibi yapışıyor, yapıştırıyorlar ve hayatınızı zift gibi karartıyorlar.

Hayır, her şeyi halledip mahkemeden beraat bile alsanız yahut cezanızı (!) çekip çıksanız yine rahat değilsiniz.

Ya biri çıkıp Erdoğan’ın “Cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa zaten milletimiz dışarda her gördüğünde onlara gereken cezayı vereceklerdir.” demesine dayansa “CB’m emretti ben de hallettim.” dese AK hukuk ne halt yiyecek.

Hele de üzerine 696 Sayılı KHK’nın 121. Maddesi “…darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler için de her türlü fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumlulukları ortadan kaldıran” maddeyi dayanak gösterse “Ben bunların darbe yapmasından kuşkulandım, tipleri de teröriste benziyordu.” dese…

Google’da bir şey ararken karşınıza çıkan alakasız siteler vardır, hiçbir işe yaramazlar, dertleri tık alıp reklam pastasından pay nemalanmadır. Geçenlerde CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) için de sadece link veren böyle bir siteye denk geldim. Yazılanlardan sadece birkaç tanesinin görselini paylaşıyorum.

Durum budur dostlar.

Allah masum insanlara, iftira atanların şerrinden hepinizi korusun.

Eskişehir Katliamı son olsun diyeceğim, ama Allah korusun çok daha büyük acılar yaşanabilir. Devletin başındakinin hedef göstermesiyle daha çok kan dökülebilir. Devlet aklı göçüp gideli çok oldu.

Allah muhafaza.

Eskiden güzel bir ülkeydik. Oysa şimdi çiftliğe döndük işte.

Kâhya ise Çiftlikbank’ın tosunu gibi umarsız. Para-guay’a kaçma derdinde.

Salih GÜLEN

YORUMLAR


    0 YORUM