USD
4,8346
EURO
5,6569
ALTIN
193,3619

Kültür Festivali IFLC katılımcılarına Honda Civic otomobil sürprizi!

Dünyanın dört bir yanında yapılan Kültür Festivali olarak bilinen, bütün gönüllere kapıları açan, umut dolu proğramda bir ilk yaşanacak. Avustralya’da Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (International Festival of Language and Culture IFLC)  heyecanına sayılı haftalar kaldı. Geçen yıl Melbourne’da önceki yıl ise  Avustralya’nın sembolü Sydney Opera House’de gerçekleşen festival, bu yıl ise  yakın zaman önce hizmete geçen Uluslararası Sydney Convention Centre’de yapılacak.

Kültür Festivali IFLC katılımcılarına Honda Civic otomobil sürprizi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Organizasyon heyeti tarafından verilen bilgilere göre; çalışmalar yoğun bir şekilde sürerken, Avustralya bu yıl, 15 ülkenin çocuklarını ağırlayacak. ‘Küresel Barış’ ideali doğrultusunda, devam eden Sevgi Çocukları Festivali, her zaman olduğu gibi Çokkültürlülüğü devlet politikası olarak benimseyen Avustralya’da, bu yıl da renkli bir şekilde gerçekleşecek. İki yıl önce Sydney’de gerçekleşen festivale katılan Sevgi Çocuklarını ikametgâhında ağırlayan ve törene bizzat eşiyle katılan Avustralya Cumhurbaşkanı (Genel Vali) Sir Peter Cosgrove şunları söylemişti; “Bu festival, kardeşlik ve dünya barışı mesajı taşıyor. Küresel barış idealini, pratiğe dönüştüren insanları görmek, çok harika bir şey.”

GECEYE KATILANLARA HONDA ARABA KAZANMA ŞANSI

5 Mayıs Cumartesi günü akşam saat 7’de başlayacak program için bilet satışlarının ise halen devam ettiği belirtildi. Biletler, iflc.org.au web sitesinden temin edilebilir. Bu arada, program akşamı çeşitli sürpriz ve çekilişlerin olacağı hatırlatıldı. En büyük sürpriz ise programın ana sponsoru olan Suddon Honda’dan geldi. Sydney Convention Centre’deki porgrama katılanlar Avustralya’nın en çok satan modeli olan Honda Civic araba kazanma şansını da yakalayacak. Sudon Honda’nın sponsorluğu ile program sırasında noter huzurunda yapılacak çekilişle talihli 1 kişi 2018 model Honda Civic arabanın sahibi olacak. IFLC Organize Heyeti tarafından yapılan açıklamada kazananın belirleneceği akşam yapılacak çekilişte, ismi çıkan şahsın o anda bileti ile birlikte salonda olması gerekiyor.

ŞİMDİYE KADAR 40 ÜLKEDEN 280 ÖĞRENCİ KATILDI

Avustralya’da, bugüne kadar 40 farklı ülkeden 280’den fazla öğrencinin katılımı ile düzenlenen IFLC’ye daha önceki yıllar da olduğu gibi üst düzeyde katılım bekleniyor. Geçen sene Melbourne’de yapılan festivale yaklaşık 5500 kişi katılmıştı. 2015’te Sydney Opera House’da ilk kez gerçekleşen programa, Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove ve eşi Lynne Cosgrove’un yanı sıra, NSW Eyalet Valisi David Hurley, çok sayıda bakan, milletvekili, bürokrat ve yabancı ülke misyon şefleri katılmıştı. Başbakan Malcolm Thurnbull’da, geceye gönderdiği özel mektupta çok kültürlü Avustralya’ya hizmet eden bu festivali desteklediğini söylemişti. Thurnbull’un mesajını Federal Çok Kültürlülük Bakan Yardımcısı Craig Laundy paylaşmıştı.

GENEL VALİ:FESTİVAL KARDEŞLİK VE DÜNYA BARIŞI MESAJI TAŞIYOR

Cumhurbaşkanı (Genel Vali Sir Peter Cosgrove), 2016 yılında Opera House’da yapılan festivale katılarak emeği geçen herkese ve projenin fikir sahiplerine teşekkür etmişti. Avustralya Cumhurbaşkanı Peter Cosgrove, şunları söylemişti: “Bu festival, kardeşlik ve dünya barışı mesajı taşıyor.Toplumumuzda kaynaşmayı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.”

SYDNEY’İN EN GÖRKEMLİ SALONU

Öte yandan bu yıl yapılacak uluslararası organizeye Suttons Honda’nın ana sponsor olduğu belirtildi. Başladığı günden beri, IFLC’nin sunuculuğunu yapan ünlü TV Spikeri George Donikian, bu yıl da aynı görevi üstlenecek. Festivalin medya sponsorluğunu ise SBS yaparken, 5 Mayıs’taki program YouTube’dan HD canlı olarak yayınlanacak. Bu arada Avustralya’nın Ulusal Kanalı, SBS TV’de IFLC AUSTRALIA’yı, daha sonra ki bir tarihte yayınlayarak, yeniden kamuoyuyla paylaşacak. Festival, Sydney’de şehir merkezinin kalbi sayılan Darling Harbour’daki yeni hizmete giren Uluslararası Sydney Convention Centre’de yapılacak. 2500 kişi kapasiteli salon, bu yıl 15 ülkeden gelecek olan ‘Sevgi Çiçeklerini’ ağırlayacak. Amity Eğitim Kurumları ve Affinity Kültürlerarası Diyalog Vakfı’nın ortaklaşa organize ettiği festivale daha önceki yıllarda olduğu gibi büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM