USD
4,8309
EURO
5,6534
ALTIN
193,2276

Merakla beklenen BMGK’dan bir sonuç çıkmadı…

Rusya’nın teklif ettiği Suriye tasarısı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından reddedildi. BMGK, Rusya’nın sunduğu ve Suriye’ye yapılan saldırıyı kınayan karar tasarısını kabul etmedi.

Merakla beklenen BMGK’dan bir sonuç çıkmadı…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya’nın sunduğu, ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye yaptıkları saldırı nedeniyle kınandığı ve bu ülkeye saldırılara son vermeleri talebini içeren karar tasarısını kabul etmedi.

Rusya’nın sunduğu tasarının kabul edilmesi için gereken 9 ‘evet’ oyu gelmedi.

Karar tasarısını Rusya, Bolivya ve Çin desteklerken, aralarında ABD, İngiltere ve Fransa’nın da bulunduğu 8 ülke ‘hayır’ oyu kullandı. Kazakistan dâhil 4 ülkeyse çekimser kaldı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), ABD’nin Suriye’ye saldırısının ardından Rusya’nın çağrısı üzerine toplanmıştı. BM Güvenlik Konseyi, ABD İngiltere ve Fransa’nın, Suriye’ye yönelik hava saldırısı düzenlemesi üzerine acil olarak toplandı.

‘SALDIRIDA 3 KİŞİ YARALANDI’

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, saldırının Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) Suriye’de bulunan ekibi tarafından yapılacak olan Duma’daki kimyasal saldırı iddiası soruşturmasının altını oymak amacıyla düzenlendiğini söyledi. Caferi, saldırıda 3 kişinin yaralandığını belirtti.

YORUMLAR






    0 YORUM