USD
5,3754
EURO
6,0779
ALTIN
214,0497

Vefat haberi gelen Esma Uludağ’ın ilginç hayat hikayesi…

İki üniversite bitirmiş okul birincisiydi, hapse girince dayanamadı… OHAL KHK’sı ile mesleğinden ihraç edilen Esma Uludağ bu süreçte tutuklanmıştı, 3 ay da hapis yatmıştı…

Vefat haberi gelen Esma Uludağ’ın ilginç hayat hikayesi…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

3 ay hapisten sonra denetimli serbestlikle tahliye olan Esma Uludağ’ın evine defalarca baskın yapıldı. Eşi de kendisi de aylarca birbirinden ayrı yaşadı. Türkiye’den baskılardan dolayı önce eşi ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra da kendisi 3 çocuğu ile Yunanistan’a geçti. Eşi Almanya’da oturum almıştı. Birkaç hafta içerisinde aile birleşimi yapacaklardı. Ancak, Esma Uludağ’ın buna ömrü yetmedi. Aynı zamanda ögretmen olan Esma Uludağ, İzmir’de Kaymakamlıkta memur olarak çalışıyordu.

ESMA ULUDAĞ’IN SIRADIŞI BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

İki üniversite bitirdi, memur oldu, anne oldu, öğrenciliği ise hiç bırakmadı… Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamladı. Diplomasını da biri henüz 38 günlük 3 çocuğuyla birlikte aldı, eğitim aşkı ve okuma azmiyle alkışlandı.

35 yaşındaki Uludağ, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirdi, 2009’da bu kez Celal Bayar Üniversitesi’nde lisanüstü eğitimi gördü. Bu arada evlendi, memur oldu, anne oldu ama öğrencilikten asla kopmadı. Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu kazandı. Bir yandan Karabağlar Kaymakamlığı’nda çalışıp eğitimini sürdürdü, diğer yandan da çocuklarına annelik yaptı. Memurluğa ve anneliğe öğrenciliği de ekleyen Esma Uludağ, derslerinde de üstün başarı elde etti, 4 üzerinden 3.89 not ortalamasıyla tüm arkadaşlarını geride bıraktı. Bölüm birincisi olarak diplomasını 8 yaşındaki oğlu Veli Said, 4 yaşındaki kızı Müşerref Zümra ve 38 günlük bebeği Ceyda ile beraber aldı.

HAYALİ AVUKAT OLMAKTI

Okuma azmi ve eğitim aşkıyla kendisine hayran bırakan Uludağ, hedefinin Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi olduğunu söylemişti. Eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğini dile getiren Uludağ, “Hem çalışıp ham annelik yaparak da öğrenci olunabileceğini kendime ve çevreme göstermeye çalıştım. Bu süreçte eşim destek olarak bana hep güç verdi. Hukuk Fakültesi’ni de bitirebilirsem avukat olmak istiyorum” demişti.

YORUMLAR


    0 YORUM