USD
5,3754
EURO
6,0779
ALTIN
214,0497

ABD, BM’nin başlattığı bağımsız araştırmayı engelledi!

Gazze’de Ölü ve Yaralılar Artıyor… Dün Gazze’de başlayan olayların bağımsız araştırılması yönünde ki öneriyi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde engelledi.

ABD, BM’nin başlattığı bağımsız araştırmayı engelledi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen saat artarken ABD, yaşananlardan Hamas’ı sorumlu tuttu.

Beyaz Saray’dan bir açıklama geldi, açıklamada ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşımasını protesto etmek için sınırda toplanan Filistinliler ile İsrail ordusu arasındaçıkan olaylarının sorumlusunun Hamas olduğu söylendi.

Pazartesi günü Gazze Şeridi’nde patlak veren kanlı olayların ardından ABD, Konsey’ de şiddet olaylarının bağımsız şekilde araştırılmasına dair karar tasarısını engelledi.

Gazze Şeridi’nde Pazartesi günü hayatını kaybedenlerin sayısı 58, yaralıların sayısı ise 2 bin 770’in üzerinde olduğu bildirildi. Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada her iki kişiden birinin kurşunla yaralandığı ifade edildi. Bu sayının içerisinde ne yazık ki 8 aylık bir bebekte hayatını kaybetti

Bebeğin, Filistinliler ile İsrail askerleri arasındaki arbede sırasında sıkılan göz yaşartıcı gazı soluduğu ve hayatını kaybettiği bilgisi verildi.
Pazartesi günü, 2014 yılındaki Gazze Savaşı’ndan bu yana en fazla kişinin öldüğü gün olduğu belirtildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri bugünkü oturumda Gazze Şeridi’ndeki şiddet olaylarını görüşecek. Oturumda, dinlenecekler arasında BM’nin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nikolay Mladenov’ da bulunuyor.

YORUMLAR


    0 YORUM