USD
5,3754
EURO
6,0779
ALTIN
214,0497

Ahmet Hakan’ın “Haddini bildirin” tetikçi ifadelerinden sonra Barış Atay gözaltına alındı

“Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar”

Ahmet Hakan’ın “Haddini bildirin” tetikçi ifadelerinden sonra Barış Atay gözaltına alındı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avukat Bolaç, sosyal medya hesabı Twitter’dan oyuncu Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu. Bolaç, “Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?” diye yazdı.

Bolaç, Evrensel’e yaptığı açıklamada Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, gözaltı gerekçesinin henüz açıklanmadığını söyledi. Bolaç, gözaltı gerekçesinin son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili olmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve evde arama yapılmadığını belirtti.

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay’ın bu mesajı medya sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Hükümete yakın havuz medya kanallarında ve sodyal medyada Atay, bu mesajı sonrası hedef gösterilmişti.

Sosya medyada “#BarışAtayYalnızDeğildir” hashtagiyle Barış Atay’a destek mesajları yağıyor. Demokrasiden gittikçe uzaklaşan Türkiye’de 24 Hazirandan önce muhalifleri susturma adına daha neler olacak merak ve endişeyle bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM