USD
5,3754
EURO
6,0779
ALTIN
214,0497

İçişleri Bakanlığının operasyon verileri!

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta bir açıklama yaptı. Açıklamasın da geçen hafta içinde 1.821 operasyon yapıldığını, Gülen Cemaati ile irtibatı olduğu gerekçesiyle 967 kişinin, IŞİD’le ilgili ise sadece 22 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığının operasyon verileri!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bakanlık halihazırda 1.327 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma takip ve işlem yapıldığı açıklamasında bulundu.

Operasyonlar, Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara birliklerinin eşliğinde yapıldı.

Bakanlığın verilerine göre operasyonlarda Gülen Cemaati ile irtibatı olduğu iddiasıyla 967 kişi , 22 kişi IŞİD üyeliğiyle, PKK’dan 132, aşırı sol iddiasıyla da 2 kişi gözaltına alındı.

SOSYAL MEDYA HESABLARI TAKiBE ALINDI

En son gecen hafta #TAMAM etiketinin de etkisiyle terör örgütü propagandası yaptığı ıddia edilen, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile bağlantılı olduğunu açıkça beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 1.327 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma başlatıldu.Tespit edilen 588 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

GÖÇMENLERLE MÜCADELEDE

Aynı zamanda Bakanlık, düzensiz göçmen adı altında 836’sı denizlerde olmak üzere toplam 8.452 şahısı yakaladı.
Bu göçmenlerle beraber, göçmenlerin yurt içine girmesine veya yurt dışına çıkmasına aracılık yapan 83 organizatör de gözaltına alındı.

YORUMLAR


    0 YORUM