Dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain intihar etti

Dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain intihar etti

9 Haziran 2018 0 Yazar: turkeytoday

Meşhur televizyoncu ve şef Anthony Bourdain, programının çekimi için bulunduğu Fransa’da intihar etti. 61 yaşında otel odasında ölü bulundu.

Meşhur şef, CNN International’da yayınlanan “Parts Unknown” isimli program için Fransa’nın Strasburg kentinde bulunuyordu. Amerikan basını, kariyeri boyunca uyuşturucu ve bağımlılık sorunu yaşayan Bourdain’in kendini asarak intihar ettiğini yazdı.

Geçen senelerde Bourdain, o dönem çektiği “No Reservations” programının çekimleri için Türkiye’yi ziyaret etmiş ve dünyaya Türk mutfağını tanıtmıştı.

AKP’Lİ İŞLETMECİYLE YAPTIĞI RÖPORTAJ GÜNDEM OLMUŞTU

Diğer taraftan Bourdain, 2015 yılında da Türkiye’ye bu kez “Parts Unknown” programı için ziyarette bulunmuş, ziyareti sırasında ise o yıl düzenlenen olan referandumla ilgili halkla röportajlar yapmıştı.

Bir bar işletmecisi AKP’ye oy verdiğini söyleyince, Gezi Parkı’ndan referanduma kadar bir çok konuda Bourdain’in sorularını yanıtlamıştı. Bar işletmecisi, AKP’yi tercih etmesinin en büyük gerekçesinin ‘para’ olduğunu ve her şeyin aslında ‘paraya dayalı olduğunu söylemişti.

Bourdain’in sorduğu, “Basın özgürlüğü sence önemsiz mi?” sorusuna “Evet” yanıtını veren işletmecinin cevabı üzerine Bourdain kahkahalara boğulmuştu.