USD
6,2524
EURO
7,3013
ALTIN
241,8797

İlkay Gündoğan: Hakaretlerden incindim

Cumhurbaşkanıyla fotoğraf çektiren İlkay Gündoğan, “Tepkiler beni incitti, özellikle kişisel hakaretler. Çünkü Mesut Özil’e ve bana karşı öne sürülen bir takım iddiaların yüzde yüz doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

İlkay Gündoğan: Hakaretlerden incindim
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almanya Milli Takımı’nda oynayan Türkiye kökenli futbolcuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan, mayıs ayının ortasında Londra’daki bir otelde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü.

Erdoğan ile görüşmelerinden sonra ikili Almanya tarafından büyük tepkiyle karşılaştı. Futbolcu Gündoğan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Dpa’ya konuşan futbolcu, Londra’da, Türkiye’den gelenlere bursların verildiği bir etkinliğe davet edildiklerini belirtirken, “Premier Lig’de oynayan tüm Türk kökenli futbolcular davetliydi. Bu kapsamda bu buluşma gerçekleşti ve fotoğraflar çekildi” açıklamasında bulundu.

KENDİME HAKARET ETTİRMEYE İZİN VERMEK İSTEMEM

Türk futbolcu, “Tepkiler beni incitti, özellikle kişisel hakaretler. Çünkü Mesut Özil’e ve bana karşı öne sürülen bir takım iddiaların yüzde yüz doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

“Biz, göçmen kökenlilerin oranının yüksek olduğu Gelsenkirchen’de doğduk ve büyüdük. Şimdi bizim uyum sağlamadığımız ve Alman değerleriyle yaşamadığımız şeklinde gösterilmemiz benim için ağır bir darbeydi” diyen Gündoğan, “Her insanın kendi görüşü vardır. Bundan dolayı ifade özgürlüğü var. Ben bunu savunuyorum. Bunu Almanya’da tamamen normal buluyoruz. Almanya’da doğup büyüdüğüm için kendimi bundan dolayı ayrıcalıklı hissediyorum. Buna eleştirilere cevap vermek de dahildir. Ancak kendime hakaret ettirmeye izin vermek de istemem” ifadelerini kullandı.

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM