USD
6,2570
EURO
7,3115
ALTIN
242,5071

İsrail vahşeti bitmiyor!!!

Filistin’de Kudüs Günü dolayısıyla başlayan gösterilerde büyük şiddet yaşandı. İsrail askeri orantısız güç uygulayarak 4.000 göstericiye ateş açtı. İlk gelen belirlemelere göre 100 gösterici yaralandı.

İsrail vahşeti bitmiyor!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gazze-İsrail hattında haftalardır devam eden orantısız şiddet bugün de durmak bilmedi… Bugün de Sınır hattında çatışmalar yaşandı. Orantısız güç uygulayan İsrail askeri göstericilerin üzerine biber gazı ve ateş açtı.

Yetkililer tarafından bugün yaklaşık 4.000 göstericinin İsrail’i protesto ettiğini açıklandı. Uluslararası ajanslar tarafından yakından takip edilen gösteri sırasında Reuters muhabirinin çektiği bir fotoğraf ise adeta kan dondurdu… Reuters gazetesinin foto muhabiri İbrahim Ebu Mustafa’nın çektiği fotoğraflarda bir göstericinin yüzüne isabet eden gaz kapsülünün yüzünü yardığı görülürken fotoğraflarda ilk yardım ekibinin yere yığılan göstericiye müdahale etmesi sosyal medyada ve uluslararası basında gündem oldu.

Diğer yandan Kudüs Günü dolayısıyla İran’ın başkenti Tahran’da geniş kapsamlı bir gösteri düzenlendi. İranlı göstericiler İsrail ve ABD bayraklarını yakarken, ABD Başkanı Trump’ın bir maketini de ateşe verdi.

NAZİ KAMPINDA YAHUDİLERE GİYDİRİLEN ÇİZGİLİ KIYAFETLERİ GİYDİLER

İsrail’in çok satan gazetelerinden Haaretz, ilk belirlemelere göre 100 Filistinlinin yaralandığını yazarken, bazı göstericilerin protesto için Nazi kamplarında Yahudilere giydirilen çizgili kıyafetleri giydikleri görüldü. Filistinli göstericiler yaşadıklarının Yahudi Soykırımı gibi olduğunu göstermek için çizgili kıyafetler giyerken, Gazze sınırında en son 14 Mayıs tarihinde gerçekleşen gösterilerde 64 Filistinli yaşamını yitirmiş ve binlerce gösteri yaralanmıştı.

Özellikle ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasının ardından alevlenen çatışmalar başta Türkiye ve AB ülkeleri olmak üzere uluslararası kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM