USD
6,2602
EURO
7,3139
ALTIN
242,5824

‘Sahte diploma’ haberine BTK darbesi…

TÜRGEV’in kurucusu Ali İbiş’in Erdoğan’ın sahte diploma ortağı olduğu yönündeki haberi gündeme getiren GriHat haber sitesi, bu haber gerekçesiyle BTK tarafından kapatıldı. Türkiye’den erişimi engellenen siteyi, Akit isimli gazete, BTK’ya ihbar etmiş ve ‘Erdoğan aleyhine yayın yaptığı’ gerekçesiyle kapatılmasını istemişti. Birkaç saat içinde bu isteği yerine getiren BTK, daha önce de ‘Mit Tırları’ ile ilgili belgeleri yayınladığı gellrekçesiyle siteye erişimi süresiz olarak engellenmişti. “ERDOĞAN VE ALİ İBİŞ’İN DİPLOMA SAHTECİLİĞİ’ başlıklı özel haberde ise Erdoğan’ın üniversite diplomasının asıl sahibinin Ali İbiş olduğu, bölümü İbiş’in okuduğu ve diploma kopyalanarak sahtecilik yapıldığı anlatılıyor, sahteciliğin, kopyalama sırasında yapılan hatalarla ortaya çıktığı vurgulanıyordu.

‘Sahte diploma’ haberine BTK darbesi…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

‘Erdoğan, Ali İbiş’in diplomasını kopyaladı’

TÜRGEV’in kurucusu Ali İbiş’in Erdoğan’ın sahte diploma ortağı olduğu yönündeki haberi gündeme getiren GriHat haber sitesi, bu haber gerekçesiyle BTK tarafından kapatıldı. Türkiye’den erişimi engellenen siteyi, Akit isimli gazete, BTK’ya ihbar etmiş ve ‘Erdoğan aleyhine yayın yaptığı’ gerekçesiyle kapatılmasını istemişti. Birkaç saat içinde bu isteği yerine getiren BTK, daha önce de ‘Mit Tırları’ ile ilgili belgeleri yayınladığı gellrekçesiyle siteye erişimi süresiz olarak engellenmişti.

“ERDOĞAN VE ALİ İBİŞ’İN DİPLOMA SAHTECİLİĞİ’

Erdoğan’ın üniversite diplomasının asıl sahibinin Ali İbiş olduğu, bölümü İbiş’in okuduğu ve diploma kopyalanarak sahtecilik yapıldığı anlatılıyor, sahteciliğin, kopyalama sırasında yapılan hatalarla ortaya çıktığı vurgulanıyordu.TÜRGEV’in kurucusu Ali İbiş’in Erdoğan’ın sahte diploma ortağı olduğu yönündeki haberi gündeme getiren GriHat haber sitesi, bu haber gerekçesiyle BTK tarafından kapatıldı. Türkiye’den erişimi engellenen siteyi, Akit isimli gazete, BTK’ya ihbar etmiş ve ‘Erdoğan aleyhine yayın yaptığı’ gerekçesiyle kapatılmasını istemişti. Birkaç saat içinde bu isteği yerine getiren BTK, daha önce de ‘Mit Tırları’ ile ilgili belgeleri yayınladığı gellrekçesiyle siteye erişimi süresiz olarak engellenmişti. “ERDOĞAN VE ALİ İBİŞ’İN DİPLOMA SAHTECİLİĞİ’ başlıklı özel haberde ise Erdoğan’ın üniversite diplomasının asıl sahibinin Ali İbiş olduğu, bölümü İbiş’in okuduğu ve diploma kopyalanarak sahtecilik yapıldığı anlatılıyor, sahteciliğin, kopyalama sırasında yapılan hatalarla ortaya çıktığı vurgulanıyordu.MUHARREM İNCE’DEN ERDOĞAN’A… ‘Sen kim istihbarat kim, darbeyi bile eniştenden öğrendin’

“İstihbarattan aldığım bilgiye göre İnce’nin Diyarbakır mitingine katılanların neredeyse tamamı HDP’li” açıklamasıyla  bulunan ve bu sözleriyle İnce’nin mitinglerini istihbaratın takip ettiğini itiraf eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Muharrem İnce’den sert tepki geldi. İlk olarak sosyal medya hesabından ‘İstihbaratı siyasi amaçla kullandığın için darbe girişimini ENİŞTENden öğrenmek zorunda kaldın!’ mesajını paylaşan İnce, Muğla’da katıldığı mitingde de Erdoğan’ın yalan konuştuğunu söyledi ve ‘Sen o MİT’in başındaki adamı değiştir bence sana yalan söylüyor.’ sözlerini kullandı.

ZABITAYA ESNAF ÖFKESİ… Arbede kısa sürede büyüdü kavgaya dönüştü.

İstanbul Beyazıt Meydanı’nda seyyar satıcılarla denetim yapan zabıtalar arasında büyük gerginlik yaşandı. Çıkan arbede kısa sürede kavgaya dönüştü. Olaylar sırasında esnafları darbeden ve biber gazı kullanan zabıtalar, vatandaşların da tepkisi üzerine geri çekilmek zorunda kaldı. Öfkeli bazı seyyar satıcılar uzaklaşan zabıta araçlarına taşlarla saldırdı.

PERİSCOPE TÜRKİYE’DE YASAKLANDI! Tek mahkeme kararı ile yasak geldi!

Twitter’ın canlı yayın platformu Periscope’a marka hakkına tecavüz ettiği iddiasıyla dava açan Periskop İletişim ve Prodüksiyon şirketini mahkeme haklı buldu. Periscope’nin Türkiye’de yasaklanmasına karar veren mahkeme, davalılar Twitter, Apple ve Google’ın, davacı Periskop İletişim’in TPE nezdinde tescilli “Periscope” ibareli marka hakkına tecavüzün durdurulmasına karar verdi. Mahkeme, mümkün olmadığı taktirde davalıların mobil periscope uygulaması ve “www.periscope.tv”’ isimli internet sitesinin Türkiye’den erişimin engellenmesini hükmetti. Geçen sene sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın sahibi olduğu “Periscope” uygulaması Türkiye’deki bir şirketle isim benzerliği çıkınca adını değiştirmek zorunda kalmış, Scope ismiyle Türkiye’deki yayın hayatına devam etmeye başlamıştı. Mahkemenin bu son kararıyla birlikte periscope.tv de kullanıma kapatılmış olacak.

Yükleniyor...

YORUMLAR


    0 YORUM