USD
5,3039
EURO
6,0182
ALTIN
229,3092

Beraat kararı alan Ünlü rapçi Ezhel’e yeniden dava açıldı 10 yıla kadar hapis…

Son dönemde sıkça gündeme gelen ünlü rapci ‘Ezhel’ adıyla tanınan ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada beraat eden Sercan İpekçioğlu hakkında yeni bir dava açıldı. Ezhel’in yine aynı suçtan 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

Beraat kararı alan Ünlü rapçi Ezhel’e yeniden dava açıldı 10 yıla kadar hapis…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Geçtiğimiz aylarda “uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme” suçlamasıyla dava açılan ‘Ezhel’ adıyla tanınan ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu’na 10 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Mahkeme ise Sercan İpekçioğlu’nun suç işleme kastıyla hareket etmediğinin anlaşıldığını belirterek beraatına karar verdi. Beraat kararının ardından Ezhel hakkında yeni bir dava daha açıldı.

EVİNDE ARAMA YAPILDI, KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca rapor düzenlendiği belirtildi. Ezhel’in internet üzerinden yayınlanan şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği tespiti yapıldığı kaydedildi. ‘Şehrimin tadı’ ve ‘alo’ isimli şarkılarında uyuşturucu maddeyi özendirdiği vurgulanan iddianamede, İpekçioğlu’nun evinde aramalar yapıldığı ve kan örneğinin de alındığı anlatıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM