USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

Bir hesap daha Ahirete kaldı …Vahdettin Demirtaş

Hizmet gönüllülerinden Türkmenistan’a ilk giden Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Vahdettin Demirtaş, kanser hastalığına yakalanarak hayata gözlerini yumdu.

Bir hesap daha Ahirete kaldı …Vahdettin Demirtaş
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkmenistan Hizmet Hareketi gönüllerinin ilk gittiği yerlerden biri. Türkmenistan’a 1992 yılında ilk giden Hizmet gönüllüleri arasında Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Vahdettin Demirtaş da bulunuyordu.

Türkmenistanda 9 yıl vatanından uzakta öğretmenlik yapan Vahdettin Demirtaş, arkadaşları ve öğrencilerince çok sayılıyor ve seviliyordu. Aradan geçen uzun yıllardan sonra hasret çektiği ve özlem duyduğu ülkesine dönen Demirtaş,tamamiyle bir senaryo olan 15 Temmuz sonrası kanser hastalığına yakalandı.

Arama kararından dolayı tedavi olamadı

Hizmet Gönüllüsü Vahdettin Demirtaş hakkında da tam 18 yıl öncesine dayanan bir şikayetten ötürü Tekirdağ Çerkezköy savcılığı tarafından soruşturma başlatılıp, arama kararı çıkarıldı. Arama kararından dolayı tedavi de olamadı.

Vahdettin Demirtaş, hakkındaki şikayet tarihe not düşülecek cinsten

Hizmet Gönüllüsü Vahdettin Demirtaş, hakkındaki şikayet ise, tarihe not düşülecek cinsten; ‘İsteyen herkese ücretsiz Kur’an’ı Kerim öğretmesi ve dinî nasihatlerde bulunması..’ Okulda da çalıştığı için başka delile gerek kalmadı.

Geçtiğimiz hafta fenalaşarak Bursa’da acil servise götürülen Hizmet Gönüllüsü Vahdettin Demirtaş, bir hafta yoğun bakımda, polislerin gözetimi altında hastalıkla mücadele etti. Hastalığa ve yaşananlara daha fazla güç getiremeyen Vahdettin Demirtaş, hayata tutunamadı.Arkasında eşi ve iki kızı kaldı. Böylece bir hesap daha ahirete kaldı.

YORUMLAR


    0 YORUM