USD
5,3108
EURO
6,0229
ALTIN
229,4214

Dünya Kupası’da ilk finalist Horozlar oldu

2018 Dünya Kupası Yarı Final turunda Belçika ile kozlarını paylaşan Fransa, karşılaşmanın 50. dakikasında Umtiti’nin kafa golüyle 1-0 galip geldi.

Dünya Kupası’da ilk finalist Horozlar oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kadro ve oyuncu kalitesi olarak turnuvanın gözde takımlarından olan Fransa, 2006’dan beri ilk kez Dünya Kupası’nda adını finale yazdırmayı başardı.

2018 Dünya Kupası Yarı Final turunda Belçika ile karşılaşan Fransa sahadan 1-0 galip ayrıldı ve Dünya Kupası tarihinde 12 yıl sonra finale yükselmeyi başardı.

Karşılaşmaya iki takımın da temkinli başladı ancak Belçika daha baskın bir oyun sergiledi. Dünya Kupası’nın genelinde görünen savunma ağırlıklı futbol, bu maçta yerini tempolu futbola bıraktı.

Karşılaşmanın ilk 45 dakikası Belçika’nın üstün futbolu ile geçerken Fransa ikinci yarıya çok hızlı başladı. İkinci yarının başlamasının üzerinden henüz 5 dakika geçtiğinde Horozlar Griezmann’la sağ köşe gönderinden kullandığı köşe vuruşunda Umtiti ile skoru 1-0’a getirmeyi başardı.

Fransa’nın bulduğu golün ardından Belçika skoru eşitlemek için çok caba sarf etse de Fransızlar skoru korumayı başardı ve mücadele Fransa’nın 1-0 üstünlüğe ile sonuçlandı. Alının bu sonuç ile Horozlar 12 yıl sonra bir kez daha isimlerini finale yazdırmayı başardı.

YORUMLAR


    0 YORUM