USD
5,3090
EURO
6,0227
ALTIN
229,4128

Fenerbahçe’nin Jack Wilshere transferi neden gerçekleşmedi?

Premier Lig ekiplerinden Arsenal ile yollarını ayırdıktan sonra adı Fenerbahçe ile gündeme gelen Jack Wilshere’ın, sarı lacivertli kulübe transferinin gerçekleşmemesinin nedeni ortaya çıktı.

Fenerbahçe’nin Jack Wilshere transferi neden gerçekleşmedi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

SÖZCÜ’den Sercan Hamzaoğlu’nun hazırladığı haber içeriği:

Fenerbahçe’ye, “Ailemi ikna edemedim” diyen İngiliz yıldızda asıl sorunu menajeri çıkardığı öğrenildi. Menajerin astronomik talebine karşı Başkan Ali Koç rest çekti, oyuncu geri adım atmayınca transfer yattı.

Sarı lacivertlilerin Wilshere transferi olumsuz olarak sona erdi. İstanbul’a gelen, Comolli ve Cocu ile F.Bahçe’nin projesini değerlendirip ev bile bakan Wilshere, “Ailemi ikna edemedim” yanıtıyla defteri kapattı.

Ancak aslında sorunun ailesel olmaktan daha fazla olduğu öğrenildi. SÖZCÜ’nün elde ettiği bilgilere göre Wilhsere’ın menajerin yüksek komisyon talebi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un tepkisini aldı ve görüşmelerde fikir ayrılığı yarattı.

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan yıldız için imza parası ve makul bir rakam menajerlik komisyonu vermeye hazırdı.

Menajer, sürekli taleplerini arttırdı. Koç bu duruma çok sinirlendi. Fenerbahçe Başkanı, “Ben kulübün parasını menajerlere yedirmem” diyerek karşı tarafın şartlarını kabul etmedi.

Ali Koç’un, Jack Wilshere’a, “Belirlediğim fiyatı kabul ederseniz uçağım sizi ve ailenizi almaya gelecek” deyip Londra’daki transfer masasından kalktı.

Yıldız oyuncu ile birçok İngiliz takımının da temas da olduğu biliniyor. Oyuncuya en yakın takımın ise West Ham United olduğu gelen bilgiler arasında.

YORUMLAR


    0 YORUM