USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

İzmir faciasının ardından Sivas’ta da Zehirlenme!

Sivas’ta zehirlenme şüphesi ile 600 kişi hastaneye başvurdu…

İzmir faciasının ardından Sivas’ta da Zehirlenme!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Suşehri ilçesinde, 3 günde şebeke suyundan kaynaklandığı düşünülen 600 kişi hastaneye zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Sivas’tan önce ise İzmir’in Aliağa ilçesinde Star Rafinerisi şantiyesinde çalışan yaklaşık 700 işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı. Başvuranların çoğu tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edildi.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yüksel, AA muhabirine konunun kendilerine intikal etmesinin hemen ardından inceleme başlattıklarını söyledi.

Sorun Kaynaktan Olabilir…

Yüksel, İlçedeki su şebekesi depolarının bakımlarının ve kontrollerinin periyodik olarak yapıldığını belirtti. Yüksel:  “İlçemizdeki tüm su depolarında klorlamayı yeniledik. Dağdan gelen su kaynağından kaynaklı sorun olabilir” şeklinde açıklamada bulundu. Ayni zamanda vatandaşlarda hastalığa neden olan sorunun tespiti için çalışmaların sürdüğünü ifade etti ve açıklamasına şöyle devam etti:

“Tahlil sonuçları çıkmadığı için kesin bir bilgi veremiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğünden ekiplerimiz ilçeye gelmek üzereler. Gerek ilçe merkezinden, gerekse suyun geldiği dağ bölgesinden tahlil yapılarak gerekli incelemeler yapılacak. Konuyla ilgili gerekli açıklama daha sonra yapılacaktır. Şu anda her şey kontrol altında, zehirlenme bulgusu yoktur. Belediyemizde klor ilacı mevcuttur. Belirtilen şikâyetler sadece ilçe merkezimizde değil Köse Dağ’dan gelen su kaynağını kullanan çevre köylerde de aynı şikâyetler mevcuttur. Köylerden gelen başvurular da bu sayının içerisindedir.”

YORUMLAR


    0 YORUM