USD
5,3115
EURO
6,0271
ALTIN
229,5338

Mesut Özil’e tepkiler devam ediyor… Babası isyan etti!

Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil’in babası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf nedeniyle Almanya’da sert bir şekilde eleştirilmesi üzerine yıldız oyuncunun babası Mustafa Özil sessizliğini bozdu.

Mesut Özil’e tepkiler devam ediyor… Babası isyan etti!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İngiltere’nin Arsenal kulübün de  forma giyen Mesut Özil ile Manchester City’nin futbolcusu İlkay Gündoğan, Londra’ya ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmiş ve bu buluşma Almanya’da eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Dünya Kupası’na tarihinde ilk kez grup aşamasında veda eden Almanya, Mesut Özil ve arkadaşlarının performansını değerlendirip eleştirirken yıldız futbolcunun babası Mustafa Özil’den çarpıcı açıklamalar geldi.

Daha önce oğlunun danışmanlığını da yapan Mustafa Özil Bild am Sonntag’a yaptığı konuşmada, oğluyla ilgili açıklamalar yapan Alman Milli Takımı Menajeri Oliver Bierhoff’un son açıklamalarını eleştirdi. Özil, “Ben Mesut’un yerinde olsam, teşekkür eder ‘buraya kadar’ derim. Bu kadar incitme bedel olarak büyük. Mesut’un yerinde olsam istifa ederim” dedi.

Oğlunun Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirmesinin iyi bir fikir olmadığını dile getirirken, “Bence iyi bir fikir değildi. Mesut ve Erdoğan ilk kez fotoğraf çektirmedi. Bu fotoğrafın politik bir içerik taşımadığını biliyordum” ifadelerini kullandı.

Yine de oğlunun günah keçisi ilan edildiğini sözlerine ekleyen Özil, “Hep aynı. Kazanınca birlikte kazandık, kaybedince Özil yüzünden. Mesut maçlarda yuhalandı ve günah keçisi ilan edildi. Ben incindiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Almanya Milli Takımı’nın menajeri Oliver Bierhoff daha önce yaptığı açıklamada, “Maalesef Mesut’u ikna edemedik. Bu durumda ondan vazgeçip geçilemeyeceğini düşünebilirdik” ifadelerini kullanmış ancak sonrasında “Kendimi yanlış ifade ettiğim için üzgünüm. Açıklamalarım yanlış yorumlandı” demişti.

YORUMLAR


    0 YORUM