USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

   ŞU ANA KADAR YAYINLANMIŞ  EN KALİTELİ  ARAPÇA ÖĞRETİM SETİ — AT- TAKALLUM

  Genel olarak yabancı dil öğretiminde kullanılan materyaller incelendiğinde;  İngilizce öğretimi amacıyla hazırlanan yayınların en kaliteli  oldukları fark edilecektir.

   ŞU ANA KADAR YAYINLANMIŞ  EN KALİTELİ  ARAPÇA ÖĞRETİM SETİ — AT- TAKALLUM
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Arapça’nın da dahil olduğu diğer dillerdeki  yabancılara dil öğretimi amaçlı  kurs kitapları, sayıca az olmalarının yanı sıra,  kullandıkları öğretim metotları yönüyle de maalesef olması gereken kalitede değiller.

Aslında Arapça, İngilizce ve İspanyolca’ dan sonra dünyada en yaygın üçüncü dil olarak kabul ediliyor. Buna bağlı olarak da tüm dünyada Arapça’ya olan ilgi gün geçtikçe artmakta.

Halihazırda, müslüman ülkelerde Arapça öğreten bir çok kurum mevcut olsa da, kullanılan kitapların klasik metotları takip etmesi nedeniyle , konuşma Arapça’sını öğretememekteler.

İşte, dünyada bu sahadaki boşluğu ve ihtiyacı dikkate alarak yola çıkan, Mısır, Kahire merkezli,            Buruj Yayınevi,  Mısır’lı yazarlarıyla yayınladığı  At- Takallum isimli dört seviyeden oluşan,  ses CD leri destekli, Arapça Öğretim Setiyle bu ihtiyaca cevap veriyor.

At-Takallum Arapça Öğretim Seti, Modern Standart  Arapça’yı (MSA) hedeflemesi nedeniyle; bunun yanısıra, gelişmiş, yenilikçi  dil öğretim metotlarını kullanması sebebiyle, konuşma Arapçasını hedefleyenler için en isabetli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Yayınlandığından bu yana tecrübe edildikten sonra, alınan geri dönüşümleri dikkate alan  yayınevi, setin sloganını ‘’ Arapçayı en hızlı öğrenmenin yolu ‘’ şeklinde belirledi.

‘’Arap diline yapılan en iyi katkı ödülleri’’ kapsamında  ödüller veren, Kahire merkezli, prestijli ve akademik öneme haiz devlet kurumu ‘’Arap Dil Akademisi‘’ Mecma’ al Lügat al Arabiyya, Haziran 2017’de,  At-Takallum Arapça Öğretim Setini, Yabancılara Arapça Öğretimi kategorisinde, yılın en iyi eseri olarak seçti.   https://www.facebook.com/arabicacademy.eg/?ref=ts&fref=ts

Bu set,  Amerika’dan İngiltere’ye, Afrika’dan  uzak doğuya kadar farklı ülkelerde,  bir çok eğitim kurumu tarafından büyük ilgi görmeye devam etmekte.

Eseri benzer ürünlerden farklı kılan başlıca özelikler şunlar; İngilizce kurs kitaplarındaki modern öğretim tekniklerini ve alıştırma türlerini kullanması, basitten zora doğru kademeli bir öğretim programı sunması, (13 Kurdan oluşmakta) Modern Standart Arapça’yı öğretmesi (MSA), (fasih dil), kaliteli baskısı,   cazip ve anlaşılır iç tasarımı, öğretmen ve öğrenci desteği amacıyla hazırlanmış  bir web sitesinin  olması www.attakallum.com ; 15 dilde sözlük desteği verilmesi, öğretmenlerin yıllık plan ve sınavlarının hazır bir şekilde sunulması. Revize edilmiş yeni baskısında ise, öğrencilere hitap eden yönergeler İngilizce olarak sunulması.

Bu seti elde etmek isteyen  bireyler  www.amazon.com dan tedarik edebilecekleri gibi,  kurumsal talepler için  www.burujbooks.com üzerinden ihtiyaçlarını giderebilirler.

 

YORUMLAR


    0 YORUM