USD
5,3039
EURO
6,0182
ALTIN
229,3092

TİKA’ya kısıtlama kararı geliyor…

Gazze’de faaliyetleri bulunan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’na (TİKA) İsrail tarafından kısıtlamalarda bulunacağı iddaları gündeme geldi.

TİKA’ya kısıtlama kararı geliyor…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gazze’de faaliyetleri bulunan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’na (TİKA) İsrail tarafından kısıtlamalarda bulunacağı iddaları gümdeme geldi.

TİKA, ‘Gazze’deki ofisinde İslami Cihad Hareketi üyelerini barındırmak’ ve ‘Hamas’a finansal destek ve bilgi sağlamak’la suçlanıyor.

İran merkezli Press TV’nin haberine göre TİKA’nın faaliyetlerinin sınırlandırılacağı İsrail’in Hadashot televizyon kanalından bilgiyi duyuruldu…

Dün yayımlanan haberde, İsrail’in üst düzey güvenlik biriminin Batı Şeria, Kudüs ve Gazze’de faaliyet gösteren, Başbakanlık’a bağlı TİKA’ya karşı olası önlemler aldığı bildirildi.

Haberlerde, İsrail’in TİKA ile ilgili şüphelerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e yönelik “düşmanca söylemlerinin” akabinde daha da arttığı ifadelerine yer verildi.

İsrail makamlarından basında çıkan haberlere dair şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı…

Türkiye’deki İslami eğilimli çok sayıdaki sivil toplum kuruluşunun (STK) işgal altındaki Doğu Kudüs’te nüfuz sahibi şahsiyet ve kesimleri Türkiye’ye götürdüğü iddia edildi.

Aynı şekilde Türkiye’den Kudüs’e gezi programları düzenlediği öne sürülen istihbarat raporunda, Türkiye’nin Kudüs’te gözle görülür bir nüfuz alanı oluştuğu iddia edildi.

Buna göre TİKA’nın tüm faaliyetlerine genel bir kısıtlama getirilecek ve ajans, her bir projesi için ayrı ayrı izin almak zorunda kalacak.

YORUMLAR


    0 YORUM