USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama”ABD, Türkiye’nin sağlam…”

ABD ile ön mutabakat çerçevesinde ülkeye gidecek heyet belli olurken, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden de bir açıklama geldi

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama”ABD, Türkiye’nin sağlam…”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye Cumhuriyeti’nden Dışişleri Bakanlığına bağlı bir Türk heyeti Washington’da bugün ABD ile orta yol bulmak için masaya oturacak. Rahip Brunson’ın durumundan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesine kadar bütün konular gündem olarak konuşulacak.İran ambargosu da gündemde başı çeken konulardan. Enerji Bakanlığı’na bağlı üç ismin Washington’da ciddi mesai yapması bekleniyor. Türkiye petrol ithalatının yüzde 30’unu İran’dan yapıyor.

ABD ile ön mutabakat çerçevesinde ülkeye gidecek heyet belli olurken, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden de beklenmedik bir açıklama geldi.

Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, “Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir” denildi.

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter adresinden yapılan açıklamada,

“Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz, canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir. Bu nedenle, bir Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu yönünde tamamen temelsiz ve sorumsuz haberlerin Türk medyasında yer alması çok talihsiz ve rahatsız edicidir. Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır” denildi.

Türkiye’den giden heyetin ne sonuca varacağı ise merak konusu.

YORUMLAR


    0 YORUM