USD
5,3296
EURO
6,0527
ALTIN
229,4659

Cüneyt Çakır Nuh diyor peygamber demiyor

Bu yaz Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Nijerya-Arjantin karşılaşmasında VAR sistemine bakan ancak sahada verdiği kararda ısrarcı olan Cüneyt Çakır, Galatasaray-Akhisarspor maçında da pozisyonun tekrarını izledi ancak yine ilk verdiği karardan vazgeçmedi. VAR sisteminin daha uygulamaya geçtiği ilk maçtan tartışmalara neden oldu.

Cüneyt Çakır Nuh diyor peygamber demiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Galatasaray-Akhisarspor Süper Kupa finaline VAR damga vurdu… Türkiye’de  bir resmi maçta ilk kez video yardımcı hakem uygulaması kullanılırken, Cüneyt Çakır da sistemin yardımına başvurarak pratikte destek aldı.

Garry Rodrigues’in yeşil-siyahlı ekibin Kamerunlu eski Galatasaray’lı savunma oyuncusu Dany tarafından faul yapılarak düşürülmesinde son adam değerlendirmesi yapmayarak sarı kartı yeterli gören hekem Cüneyit Çakır, yine de içerden gelen uyarı sonrasında VAR’a başvurdu.

Saha kenarına giderek monitörden tartışmalı pozisyonu tekrar izleyen Cüneyt Çakır buna karşın kararınında ısrarcı oldu. Kırmızı kart gerekmediğine hükmederek, ilk verdiği kararın arkasında durdu ve sarı kart gösterdi. Cüneyt Çakır Dünya Kupası’nda da VAR uygulamasına başvurmuş, sonuç yine benzer olmuştu. Nijerya Arjantin maçında, Güney Amerika ekibinin savunma oyuncusunun ceza sahası içinde top eline çarpmış, Çakır devam demişti.

Maçın hakemi Çakır, oyuncuların yoğun itirazları üzerine kenara gelerek pozisyonun tekrarını izledi, buna karşın ilk kararını değiştirmedi ve yine penaltı olmadığına hükmetti. Galatasaray maçında da VAR’a başvurduktan sonra yine kararını değiştirmeyen Cüneyt Çakır böylece video yardımcı hakem uygulamasını kullandığı bir diğer seferde daha, ilk aldığı kararın arkasında durmuş oldu. Ancak sosyal medyada Cüneyt Çakır’a yapılan eleştiriler çığ gibi büyüyor.  Pozisyonu tekrar izlemesine rağmen kararını değiştirmeyen Çakır’ın Dany’e kırmızı kart çıkarması gerektiğini savunan sarı kırmızılı taraftarlar Twitter’dan sert ifadelerle eleştiride bulundu ve tepkilerin ardı arkası kesilmedi. VAR sisteminin daha ilk maçtan  tartışma ve gerilime yol açması sosyal medyada gecenin en çok konuşulan olayı oldu. (Milliyet)

YORUMLAR


    0 YORUM