USD
5,3296
EURO
6,0527
ALTIN
229,4659

Emre Akbaba Galatasaray dedi…Başakşehir Köpürdü!!!

Başakşehir’in bonservisine 5, kendisine 1.8 milyon Euro vermesine rağmen Yıldız Oyuncu Emre Akbaba aşığı olduğu Galatasaray’a transfer olmak için tüm teklifleri geri çevirdi.Yıldız Oyuncu Emre Akbaba şuan imza için Galatasaray’ın Alanya ile anlaşmasını bekliyor, Başakşehir’den ise sert bir tepki geldi.

Emre Akbaba Galatasaray dedi…Başakşehir Köpürdü!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Alanyaspor’da 10 numaralı formanın sahibi Emre Akbaba, ilginç bir transfer hikayesine imza atmak üzere. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Başakşehir’le anlaştığı söylenilen  25 yaşındaki yıldız futbolcu için,flaş bir haber gündeme gelmiş; İstanbul ekibine transferinin hiçbir şekilde söz konusu olmadığı açıklanmıştı.

Fakat Başakşehir Yönetimi, anlaşma haberlerinin hemen ardından şu çarpıcı duyuruya yaptı:

Teklifi 3 kat arttırmamız istendi

“Milli futbolcunun transferi konusunda hem kendisinin menajeri hem de kulübüyle Ocak ayında anlaşmaya varılmıştı. Oyuncu temsilcisi ile prensip anlaşmasına varılmasına karşın ilerleyen süreçte başka kulüplerden gelen yüksek teklifler nedeniyle bizim de teklifi 3 kat arttırmamız istenmiş, bu talep kulübümüz tarafından kabul edilmemiştir. Emre Akbaba ile anlaşma sağlanamadığını belirtir, bu sebepten dolayı Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Emre Akbaba transferinin gündemimizden kalktığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Bize karşı aldığı cephe çok kötü bir olay

Başakşehir Kulübün’ün ardından, Başakşehir’in başkanı Göksel Gümüşdağ da zehir zemberek ifadeler kullandı. Aynı zamanda Galatasaray kongre üyesi olan Gümüşdağ, “Emre Akbaba’nın tavırları kabul edilemez. Bize karşı aldığı cephe çok kötü bir olay. Biz onunla görüşmeye çalışıyoruz, o gelmiyor ve telefonlara bakmıyor. İstediği takıma gitsin” dedi.

Kalbi Galatasaray İçin Atıyor

Bu açıklama ile birlikte hedef alınan kulübün Galatasaray olduğu işaret ediliyor. Yıldız futbolcunun, küçüklüğünden beri taraftarı olduğu Cim Bom’a gidebilmek için, Başakşehir’in önerdiği yıllık 1.8 milyon Euro’yu reddettiği ortaya çıktı.Bununla birlikte Başakşehir ile Alanyaspor arasındaki 5 milyon Euro’luk bonservis anlaşması da iptal olmuş oldu.

ultrAslan: Diren Emre Akbaba!

Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan, Emre Akbaba ile ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaparak, “Baskılar engel değil senin sevgine, az kaldı ‘parçalı’ formayı giymene. Diren Galatasaraylı Emre Akbaba” ifadelerine yer verdi.

3 milyon Euro’ya çıkabilirse…

Akbaba şimdi imza için Alanya ile Galatasaray arasındaki anlaşmayı bekliyor. Sarı-Kırmızılılar daha önce 2 milyon Euro’luk bonservis teklifi sunmuştu. Bu teklifin 3 milyon Euro’ya yükselmesi halinde mutabakat sağlanabilir. Ayrıca sezon sonunda mukavelesi bitecek olan Emre için 1 yıllık kiralama ve sonrasında zorunlu satın alma bedeli gibi bir formül de devreye sokulabilir.

Emre akbaba için resim sonucu

Menajeri: Anlaşma olmadı

Emre Akbaba’nın menaceri Aydın Doğanay, Başakşehir’in iddia ettiği gibi herhangi bir kulüple kesinlikle anlaşma olmadığını, dolayısıyla fiyat arttırma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını açıkladı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM