USD
5,3340
EURO
6,0567
ALTIN
229,6286

Erdoğan’dan iş adamlarına teselli: Hiç korkmayın, hepsi geçer

ABD ile yaşanan gerginlik, ekonomideki dalgalanmalar konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iş dünyasına birtakım mesajlar verdi ve tesellide bulundu.Recep Tayyip Erdoğan “Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak. Hiç korkmayın, hepsi geçecek” dedi.

Erdoğan’dan iş adamlarına teselli: Hiç korkmayın, hepsi geçer
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile Türkiye gerginliği hususunda, “Makul süre içinde her şey düzelecek. Piyasalar rahatlayacak. Hiç korkmayın, hepsi geçecek. Vatandaş neyin nereden geldiğinin farkında” ifadesinde bulundu.

ABD ve Türkiye arasında büyük krize sebep olan Rahip  Brunson’ın tutukluluğu ve ABD’nin yaptırım kararlarıyla başlayan krizi çözmek üzere ABD’ye gönderilen Türk heyetinin temaslarının sonucu merakla beklenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan iş adamlarına teselli mesajı geldi.

Erdoğan:”Hiç korkmayın, hepsi geçecek”

İş dünyası temsilcilerini kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ekonomideki son gelişmelerle ilgili olarak, “Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak. Hiç korkmayın, hepsi geçecek” mesajı verdiği öğrenildi.

Milliyet Gazetesi’nden Mithat Yurdakul’un imzasıyla yayımlanan habere göre, Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı kabul, 1 saat 40 dakika sürdü. Kabulde; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanısıra TOBB heyetinde, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Kudret Önen, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Başkanı Ali Yalçın ve Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu (KAMU-SEN) Başkanı Önder Kahveci de hazır bulundu. TOBB heyeti ziyarette Erdoğan’a üzerinde ayet yazılı tablo hediye etti.

Erdoğan:’PİYASALAR DÜZELECEK’

Edinilen bilgiye göre, toplantıda ABD ve diğer dış kaynaklı piyasadaki gelişmeler gündeme geldi. Son gelişmelerle ilgili iş ve çalışma dünyasının temsilcilerine mesaj veren Erdoğan’ın, “Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak” dediği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin katkısıyla bundan sonra sürecin daha hızlı işletileceğini öne süren Erdoğan, “Hiç korkmayın, hepsi geçecek, özel sektör de vatandaşımız da neyin nereden geldiğinin farkında” ifadelerini kullandı

Görüşmede, iş dünyası ve çalışma hayatı temsilcilerinin, gündemlerindeki ekonomi konularını Erdoğan’a ilettiği ifade edildi. Maliye Bakanlığı’nın, iş dünyasının üzerinden olabildiğince yük alması taleplerinin gündeme geldiği toplantıda, ABD’ye giden Türk heyetinin temaslarıyla ilgili olarak da, “Sürecin işlediği” yorumları yapıldı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM