USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

First Lady’ye özel bir polisin şemsiye tutması

Geçtiğimiz ay yapılan Kolombiya genel seçimlerinden zaferle ayrılan ve Kolombiya’nın devlet başkanı olan Ivan Duque Marquez, yapılan yemin töreniyle başkanlık koltuğuna oturmuş oldu. Kolombiya’nın başkenti Bogota’da yağmur altında başlayan yemin töreni sırasında yeni First Lady’e bir korumanın şemsiye tutması, aynı platformdaki kabine üyeleri ve başkan yardımcısı tarafından tepki çekti.

First Lady’ye özel bir polisin şemsiye tutması
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya geçtiğimiz hafta düzenlenen suikast girişimi sonrasında Venezuela liderinin suçladığı Kolombiya’da devlet başkanı Ivan Duque Marquez resmen göreve başladı.

Dün başkent Bogota’daki yemin törenine katılan yeni devlet başkanı Marquez, açık havada yağmur altında Bolivar Meydanı’na kurulan platform üzerinde yemin etti.

Fakat yemin töreni öncesinde ilginç bir olay oldu… Kurulan sahne üzerine dizili sandalyelere oturarak Marquez’i bekleyen kabine ve Marquez’in eşi First Lady Maria Juliana Ruiz arasında şemsiye krizi yaşandı.

Bütün devlet görevlilerine şemsiye dağıtılırken First Lady için bir polisin görevlendirilmesi ve bu kişinin etkinlik boyunca yağmur altında şemsiye tutması tepki çekti.

EPA’nın geçtiği fotoğraflarda başta Kolombiya Devlet Başkanı Yardımcısı Marta Lucia Ramirez ve eşi Alvaro Rincon başta olmak üzere yabancı devlet adamlarının yan gözle First Lady’e baktığı görülüyor.

 

Yemin töreninin ardından devlet başkanı halkı ve davetlileri selamladıktan sonra devlet başkanlığı sarayında aile fotoğrafı çektirdi.

Kolombiya Devlet Başkanı ve ailesi daha sonra fotoğraf çektirdi.

Kolombiya Devlet Başkanı ve ailesi daha sonra fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM