USD
5,3325
EURO
6,0568
ALTIN
229,5290

Kanser Oluşumunu Önleyen İki Mucize Besin

Kanser hastalığı asrın hastalığı, günümüzde çok fazla yaygınlaşan kansere, yaşama şartları, yanlış beslenme, kötü alışkanlıklar, genetik faktörler gibi sebepler neden olabiliyor.

Kanser Oluşumunu Önleyen İki Mucize Besin
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Fakat uzmanların yaptığı çalışmalarda bazı besinlerin birlikte tüketildiklerinde kanser oluşumunu engellediği belirtiliyor. Bu besinler neler mi? Aslında en mutfağımızdan hiç eksik etmediğimiz besinler. Bu besinler doğru ve yeterli tüketildiğinde bir mucize olaabiliyor.

Maydanoz ve dereotunun bildiğimiz faydalarının dışında  birlikte yendiğinde ortaya çıkan ‘Glaziovianin A’ adlı maddenin kanseri engellediğini belirtiyor.

Kanser, hemen herkesin korkulu rüyası, çaresi ise doğada saklı! “Maydanoz ve dereotunun beraber yenmesi durumunda ortaya kansere karşı etkili olduğu bilinen bir kimyasal meydana getirdikleri çıktı. İki otun beraber yenmesiyle ortaya çıkan ‘Glaziovianin A’ adlı madde vücutta tümör oluşumunu engelliyor” diyor uzmanlar.

Bununla beraber bu iki mucizevi besinin insan vücuduna sayısız yararı mevcut.

Yapılan bilimsel çalışmalar ışığında dereotu ve maydanozun insan sağlığına etkilerini bir kez daha gözden geçirmekte yarar var :

DEREOTU:

 • Fosfor, bakır, magnezyum, A ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, demir ve çinko yönünden çok zenginliği ile bilinmekte.
 • Bir tutam dereotu bir yetişkinin C vitamini ihtiyacının yüzde 40’ını, A vitamini ihtiyacının ise yüzde 43’nü karşılar.
 • Mide bulantıları ile karın ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
 • Ağız kokusuna ve sindirim sistemi problemlerinin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.
 • Emziren bayanlar sütü artırmak için dereotu kullanabilirler.
 • Bebek ve çocukların gaz sancılarının giderilmesine de yardımcı olur.

MAYDANOZ:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir. • Maydanoz içerdiği esansiyel yağlar aracılığı ile kalıcı iltihaplara karşı etkilidir. İltihaptan kaynaklanan hastalıklara yakalanma oranını düşürür ve bağışıklık sitemini genel anlamda korur.
 • Astım hastalığına faydalıdır: Maydanozun astım hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir. Özellikle maydanoz suyunun astım ataklarının şiddetini azalttığı ve bronşları açtığı söylenir.
 • Romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelir: Maydanoz ile ilgili yapılan birçok araştırma, maydanozun eklem ağrıları ve romatizmaya iyi geldiğini ortaya koymuştur. Bunun yanı sıra enfeksiyon ve iltihaplara karşı da etkili bir besin kaynağıdır.

Beraber Tüketin Kanser Riskini Ortadan Kaldırın

Düzenli olarak maydanoz tüketmek, cilt, sindirim sistemi, meme ve prostat kanseri gibi kanserin farklı çeşitlerine yakalanma riskini azaltır. Kayda değer derecede içerdiği anti kanser özelliği ile bilinen apeginen maddesi güçlü bir antioksidandır. Bu ve diğer maddeler yardımıyla iltihaplara karşı da etkili bir besin kaynağıdır.

YORUMLAR


  0 YORUM