USD
5,3296
EURO
6,0527
ALTIN
229,4659

UBER şoförleri eylemde 

Sosyal medya üzerinden toplanıp bağlanan araçlarını almaya giden UBER şoförleri önce polisle ardından belediyenin güvenlik görevlileriyle gergin anlar yaşadı

UBER şoförleri eylemde 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sosyal medya üzerinden toplanıp bağlanan araçlarını almaya giden UBER şoförleri önce polisle ardından belediyenin güvenlik görevlileriyle gergin anlar yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın UBER kararı sonrası bu uygulamayla taşımacılık yapmaya devam ettikleri için araçları bağlanan bir grup UBER şoförü dün eylem yaptı.

UBER şoförleri önce Bakırköy Osmaniye Polis Merkezi’ne gitti. Polis merkezine girişlerine izin verilmeyen UBER şoförleri ile polis arasında arbede yaşandı. Arbedenin ardından dağıtılan UBER şoförleri bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına gittiler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden araçlarını almak için izin alamayan UBER şoförleri ile bu kez belediyenin güvenlik görevlileri aralarında gerginlik yaşandı. Polis merkezi ve İBB’deki gerginlik cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ersan SAN-Anıl UÇAN/İSTANBUL(DHA)

YORUMLAR


    0 YORUM