USD
EURO
ALTIN

Dünya devlerini Antalya’ya getirme çabası

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Milan gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerini kış döneminde Antalya’ya getirip, çeşitli organizasyonlarla hem tesislerimizi, hem de bölgeyi tanıtmış olacağız”

Dünya devlerini Antalya’ya getirme çabası
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Milan gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerini kış döneminde Antalya’ya getirip, çeşitli organizasyonlarla hem tesislerimizi, hem de bölgeyi tanıtmış olacağız” dedi. Öztürk ayrıca, Eto’o ve Nasri transferleri, Bülent Korkmaz ile kulubün geleceği ile ilgili planlarını, bütçe ve altyapıyla ilgili projelerini anlattı.

Ali Şafak Öztürk, 8 aylık aradan sonra yeniden başkanlık koltuğuna gelmesiyle ilgili ilk olarak şunları söyledi:

“Biz elimizden geleni daha önceki görev süremizde de yapmaya çalıştık. Antalyaspor’un, Antalya şehri için en faydalı olacağı şeklin, sportif anlamda başarılı olmasından geçtiğini düşündük. Bunun için de bir altyapı hazırlamaya karar verdik. Bu altyapı üzerine çalıştığımız zaman da, zaten 200 milyon TL’ye yaklaşan ciddi bir borcu olan kulüp devralmıştık. Ama gelir getirici projelerle de borcu döndürüp, Antalyaspor Kulübü’nü, Antalya şehri için, özellikle Avrupa’da daha fazla tanınması için bir araç olarak kullanacaktık. Yani kentin en önemli markalarından biri olan Antalyaspor’u hem kulüp olarak öne çıkarmak, hem de şehri öne çıkarmak için çok iyi bir vasıta olacaktı ancak olmadı. Beklediğimiz projeler gerçekleşmedi, sıkıntılı da bir süreç yaşandı. Sonrasında da Antalyaspor’un menfaatleri için de bırakmamız lazımdı ve biz de görevimizi bıraktık. Şimdi ise yine Antalyaspor’un menfaatleri için geri bir çağrı oldu aynı şekilde. Çünkü şu an kulübün mali sıkıntıları, bizim geldiğimiz dönemde olan mali sıkıntılarının devam etmesi söz konusuydu. Biz de bunları yatırım yaparak değiştirmeyi öngördük. ‘Bu borç son dönemde oldu’ diye de yanlış bir algı vardı. Ancak bu borç kulübün geçmişinden gelen, özellikle de bizden önceki dönemden gelen borçlar. Bu borçların üzerimize alınmasının ardından aslında sıkıntısız bir süreç geçmesini sağlamıştık. Kulübü biz finanse ettiğimiz için sıkıntı yaşanmamıştı. Ancak bizim gidişimizle beraber bu gerçekler su yüzüne çıktı. Bu gerçeklerden dolayı da kulüp ciddi sıkıntı yaşadı.”

YORUMLAR


    0 YORUM