USD
EURO
ALTIN

Gökçek’in izleri Ankara’dan siliniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, daha önce yaptığı protokoller ile 7 ayrı spor tesisi için bedelsiz olarak spor kulübü derneklerine 25 yıllık tahsis ettiği meclis kararlarını iptal etti.

Gökçek’in izleri Ankara’dan siliniyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, eski belediye başkanı Melih Gökçek’in futbolcu heykelleri ile  dinozor maketlerini kaldırıp, Ankapark ve Kanal Ankara projesini öncelik listesinden çıkarıp, belediye önündeki fıskiyeyi söktürüp, yeni mezarlık projesini de iptal ettirdi  şimdi de eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’in döneminde spor kulübü derneklerine tahsis edilen spor tesislerini geri aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, daha önce yaptığı protokoller ile 7 ayrı spor tesisi için bedelsiz olarak spor kulübü derneklerine 25 yıllık tahsis ettiği meclis kararlarını iptal etti.

Aklın yolu birdir. Bizim söylediğimiz noktaya geldiler

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin iptal ettiği yerler kapsamında eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’ne tahsis edilen Yenikent’teki Osmanlı Stadı’nın yanı sıra 1989 yılında dönemin belediye başkanı Gökçek tarafından 49 yıllığına Keçiörengücü’ne tahsis edilen Keçiören Aktepe Stadı da var. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya,  yaptığı açıklamada, “Bir önceki belediye başkanı haksız yere birçok tahsis yaptı şimdiki belediye başkanı da usulsüz diye geri alıyor. Muhalefet olarak söyledik bizi dinlemediler. Aklın yolu birdir. Bizim söylediğimiz noktaya geldiler” sözlerini kaydetti.

Daha önce yapılan protokollerle, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi,  bedelsiz olarak spor kulübü derneklerine tahsis edilen 7 ayrı spor tesisine ilişkin meclis kararlarını iptal etti. Tüm partilerin oy birliğiyle alınan karara göre, protokolleri iptal edilen tesisler arasında Yenikent’teki Osmanlı Stadı da yer aldı. Yenikent Stadı’nı Ankaragücü’ne tahsis etme konusunda zorluk çıkaran Osmanlıspor’un 25 yıllık sözleşmesi feshedilmesinden sonra Yenikent Stadı’nın üzerinde söz hakkı da kalmamış oldu. Ayrıca Osmanlıspor’un söz hakkı bulunan Aktepe ve Ostim Statları için bulunan sözleşmesi feshedilen sözlemeler arasında.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve valilik bir araya gelip bunların stat problemini çözmeleri gerekiyor

Doğan Yılmazkaya Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili , yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:

 

YORUMLAR


    0 YORUM