USD
5,3496
EURO
6,0951
ALTIN
222,1642

Haliç’te Binlerce balık öldü

İstanbul Haliç’te belli olmayan bir sebepten dolayı balık ölümleri yaşanıyor. Ölen binlerce balık su yüzeyine çıktı. İBB “Konuyu araştırıyoruz” dedi.

Haliç’te Binlerce balık öldü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Haliç’te belli olmayan bir sebepten dolayı balık ölümleri yaşanıyor. Ölen binlerce balık su yüzeyine çıktı. İBB “Konuyu araştırıyoruz” dedi.

Dün sabah Haliç sahilinden geçenler, su yüzeyine vurmuş binlerce ölü balıkla yüzyüze geldiler. İhbar üzerine ise olay yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Deniz Hizmetleri Müdürlüğünün ekipleri sevk edildi. Ekipler sudan ve ölü balıklardan numune aldıktan sonra, bölgeyi temizlediler.

Sabah yine aynı manzara!

Bu sabah da Haliç’teki manzarada değişim olmadı. Dünkü kadar olmasa da birçok balığın deniz yüzeyine vurduğuna istanbullular şahit oldu.

Kimyasal şüphesi

Denize kimyasal atık sızmış olabileceği iddiası üzerinde duruluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri de telef olan balıkları toplamayı sürdürüyor.

Belediye:Konuyu araştırıyoruz

İBB’den konuyla ilgili yapılan kısa açıklamada ise “Balık ölümleri ile ilgili Deniz Hizmetleri Müdürlüğümüz numune alarak inceleme başlatmıştır. Ayrıca ilgili alan ekiplerimizce temizlenmiş olup inceleme ile ilgili süreç takip edilmektedir.” denildi.

DOÇ. Gaygusuz:Kirlilik sonucu gerçekleşmiş olabilir

Görüntüleri Sözcü’ye değerlendiren İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doçent Doktor Özcan Gaygusuz “Ölçüm yapmadan bir şey demek doğru olmaz. Sadece tahminimi söylüyorum; Kağıthane veya Alibeyköy Deresinden gelen bir kirlilik söz konusu olmuş olabilir. Eğer ölümler gece veya sabaha doğru olmaya başladıysa suda oksijen seviyesi düşmüş olabilir ve oksijensizliğe dayanamayan balıklar bu nedenle ölmüş olabilir.” diye konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM