USD
EURO
ALTIN

Her derde deva iksir, sirke!!!

Sirkenin faydaları, saymakla bitmez…

Her derde deva iksir, sirke!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sirkenin faydaları, saymakla bitmez. Osmanlı döneminde evlerde hijyen amaçlı bulundurulan sirke, özellikle saray mutfağında tezgahların ve tencerelerin temizliğinde kullanılırmış. Bugün bile  bazı titiz ev hanımları ev temizliğinde sirkeden vaz geçemiyor. Hijyenin yanı sıra sağlık açısından da faydalı olan sirke salataların vaz geçilmezi…

Elma, üzüm, hurma, kavun, muz, orman meyveleri (frambuaz vb.), hintdarısı, pirinç, patates, Hindistan cevizi, akçaağaç şurubu, bal, melas (şeker pekmezi), şeker pancarı, buğday sirke üretilen meyve sebzelerden bazıları. Ama en çok tercih edilenleri üzüm ve elma sirkesi.

Elma sirkesinin tüketilmesi çok sağlıklı olduğu kadar sayısız şifayı da birlikte getiriyor. Bilindiği üzere günümüzde pek çok kişi obeziteden muzdarip. Çözüm için çok farklı yöntemler ve besinler deneniyor. Uzmanlara göre herkesin zorlandığı kilo vermenin en büyük yardımcılarından biri elma sirkesi! Elma sirkesi kilo vermenizde size yardımcı olmak için birebir.

Cilt lekeleri ve kolesterolun azaltılması için sirke denediniz mi? Elma sirkesi kendi başına güçlü bir detokstur ve sayısız hastalığa iyi gelmektedir. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

Elma sirkesi; yediklerimizin verimli kullanılmasına, metabolizmanın hızlı ve uyumlu çalışmasına vücudun asit alkali dengesinin sağlanmasına çok büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Bedenimizin gerek duyduğu tüm kalsiyumu tek başına sağlamaktadır. Günlük tüketimde peynir başta olmak üzere bir çok besinden alabileceğinizden daha fazla kalsiyumu az bir tüketimle size sunar. Bedenimizin gerek duyduğu kalsiyumu tek başına sağlamaktadır.

Zararlı olan sodyumun etkilerini azaltıp tehlike sınırında olan tansiyonu normale çevirir. Tansiyon hastalığınız varsa elma sirkesini evinizde bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

Elma sirkesi ve sade sodayı bir pamuğa damlatıp cildinize sürün ve yarım saat bekleyin mucizevi şekilde bebek gibi bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Cildiniz parıldayacak ve pürüzsüzleşecektir. Böylece güzel görünmek sandığınızdan daha kolay.

Her yeni araştırma sirkenin daha gizemli faydalarını ortaya çıkarıyor.

Bu sıcaklarda aşırı terlemeye ve depresyona iyi gelecek bir sirke tarifine ne dersiniz:))

Adaçayı sirkesi

 150gr. adaçayı, 1 lt. sirke

Adaçayını sirkenin içine ekleyip bir ay boyunca dinlendirin. Bu sirke diyabete, hormonal sorunlara, yorgunluğa, aşırı terlemeye, mide ağrılarına, depresyona ve sıcak basmasına karşı bire birdir.

YORUMLAR


    0 YORUM