USD
EURO
ALTIN

İsveç Türkiye maçına dair yorumlar

Spor yazarları, Türkiye’nin skoru 2-0 dan 3-2 ye taşıdığı İsveç maçını değerlendirdi.

İsveç Türkiye maçına dair yorumlar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Spor yazarları, Türkiye’nin skoru 2-0 dan 3-2 ye taşıdığı İsveç maçını değerlendirdi.

Lemi Çelik (Sözcü): Milli Takımımız, Lucescu’ya rağmen iyi oynamış olduğu müsabakada istediği mücadeleyi ortaya koyarak sonuca gitti. Maalesef hocamız ilk yarıda oyunu okuyamadığı ve korkak oynattığı için millilerimiz geriye düştü. Ancak hücumsal olarak yapmış olduğu doğru değişiklikler ile (Emre Akbaba ve Serdar) maçı çevirmesini bildi.

Atilla Gökçe (Milliyet): …İsveç kendi yarı alanında, savunmasında sağlam duruyor. Bizimkiler o kalabalık arasında pas yaparak ceza alanına girmeye niyetlendiğinde kolay hamlelerle alıyorlar topu… Evet, tek devrelik oynuyoruz. Geç uyanıyoruz. Serdar Gürler’i yıllarca bekletmenin mahcubiyetini yaşıyoruz. Yine de bu genç ve masum çocuklarla övünüyoruz. Bu yazıyı tepetaklak değiştirmeye hiç niyetim yok. Kötüden iyiye gidişin, muhteşem dönüşün öyküsü çıktı ortaya. Son söz Lucescu muhaliflerine; Bugün izinlisiniz arkadaşlar!

Mert Aydın (Fotomaç): Sahaya çıkan kadroya şaşkınlıkla bakarken saha içinde oynanan futbolla heyecanlandık. Kimi tercihleri saatlerce tartışabiliriz. Ama sonuçta sahada oynanan tempolu futbolun içine zekayı biraz daha sokabilsek neler söylerdik neler!

Uğur Meleke (Hürriyet): Maçı kaybetseydik de görüşüm aynı olacaktı: Bu “arkadan çekilince düşmeyen adamlar”da, niyeti hesap görmek değil oynamak olanlarda, prim tartışması yapmayanlarda ısrar etmek gerek. Varsın yenilsinler; “adam gibi adamlar” gibi başımızı öne eğdirmesinler yeter. Ben sevdim bu takımı…

Ali Ece (Fanatik): Okay ile Mehmet Topal beraber ilk 11’de olunca gol yeme ihtimalimiz düşmüyor, aksine yetenek toplamımıza orantılı etkili kolektif hücum yapamadığımız için sürekli geri düşüyoruz! Halbuki en zengin olduğumuz mevkimiz ofansif orta saha. Topa sahip olmalıyız ama daha önde ve o topla daha fazlasını yapabilecek oyunculara sahibiz: İşte Emre Akbaba ve Yunus girdikten sonra oynadığımız oyunun estetiği ve istatistiği…

Hakan Ünsal (Hürriyet): Uğruna bir veya iki turnuva feda edip, geleceğimizi kurtarmak için sabır gösterip, zaman vereceğimiz jenerasyon bu mudur? Eğer bu soruya net bir şekilde evet cevabı veriyorsak, o zaman saha içinde beklentiyi düşürüp, kadro devamlılığı sağlamak ve saha dışı etkenleri iyi yönetmek zorundayız.

Metin Tekin (Sabah): Bu takımda gelecek var Bir milli maçın dışında oyun ve oyunculara bakarak bir yorum yapmak istedim. Sarılı ve kırmızılı oyuncular diye… Buna bakmaya çalışalım çünkü Lucescu’nun söylediği yeni bir milli takımdan söz ederken böyle bakmak lazım.

Mustafa Kanarya (Korkusuz): Öncelikle dünkü haklı galibiyette emeği bulunan herkesi tebrik edelim. İyi oynarken ve hiç beklenmeyen anlarda yenen iki gole müthiş reaksiyon verdi Ay-Yıldızlılar. Olası yenilgi Uluslar Ligi’nde belki de bir alt kademeye düşmek anlamına gelecekti. Son dakikalarda da olsa gelen iki gol, liderlik umutlarını canlı tuttu.

Galip Öztürk (AMK): Dün Emre Akbaba’nın ve ona ayak uyduranların zaferidir. 6 yıldır futbola hiçbir şey vermeyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve 73’lük Mircea Lucescu’nun değil.

 

YORUMLAR


    0 YORUM