USD
EURO
ALTIN

Nihat Doğan:”Simge olduğum için bana saldırıyorlar”

İki kız çocuğunu (11 ve 16 yaşında) zorla alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alınan ünlü türkücü Nihat Doğan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Nihat Doğan:”Simge olduğum için bana saldırıyorlar”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İki kız çocuğunu (11 ve 16 yaşında) zorla alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alınan ünlü türkücü Nihat Doğan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltından verdiği ifadenin ardında serbest kaldıktan sonra basına açıklama yapan türkücü, kendisinin ‘çok önemli bir simge’ olduğunu ifade ederek, “17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da milletin yanında, demokrasinin yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir. Yıllarca saldırılmasının en büyük nedenlerinden biri de budur. Nihat Doğan’ı yok ederlerse, diğer direniş hatlarını yok etmek kolaydır” şeklinde ifade etti.
11 ve 16 yaşında iki kız çocuğunu alıkoymak iddiasıyla gözaltına alındığı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtilen ünlü türkücü, suçlamaları kabul etmedi. Gözaltı olmadığını söyleyen türkücü, “Sadece ifademe başvurdular” şeklinde konuştu.
Doğan:‘Milli bir adam istemezler’
Beyaz TV’deki “Söylemezsem Olmaz” programında söz konusu iddialarn cevap veren Doğan şunları söyledi:
“Milli bir adam istemezler, özellikle Türkiye’nin bölünmesi noktasında verilen yoğun bir saldırı devam eder ve gün geçtikte artarken, bizim de özellikle toplum refleksini dinamikleme noktasında çok önemli direniş hatlarından olduğumuzu herkes biliyor. Gerek 15 Temmuz’da, 17-25 Aralık’ta, her şeyde, demokrasinin ve milletin yanında durduğumuz için ve milleti de tetiklediğimiz için, mazlumların, fakirin, fukaranın, garibin, çoluğun çocuğun yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir. Nihat Doğan’a yıllarca saldırılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de budur. Nihat Doğan’ı yok ederlerse, diğer direniş hatlarını yok etmek kolaydır. Nihat Doğan bir misyondur, Anadolu’nun misyonudur, Anadolu insanıdır. Edirne’den Hakkari’ye kadar Nihat Doğan bu toplumun simgesidir.”

 

YORUMLAR


    0 YORUM